O Mnie

Cześć, cieszę się, że tu zaglądasz. Napisanie tekstu na tą jedną podstronę zajęło mi tyle czasu co stworzenie całej reszty – dlatego nie mogę się doczekać aż to przeczytasz.

Jestem tatą fenomenalnego Kubusia oraz mężem Agnieszki. Mieszkam w Białymstoku, kocham kolarstwo i fotografię. Nie raz połknąłem muchę jadąc z rozdziawioną ze zmęczenia gębą. Uwielbiam słuchać muzyki, nie ruszam się bez słuchawek! Kocham kawę, orzechy i wodę kokosową.

Z fotografią w moim życiu zaczęło się tak naprawdę od tego, że zamarzyło mi się robić zdjęcia aparatem analogowym a gdy w podstawówce powstało kółko fotograficzne ja wybrałem – granie na gitarze. Tak! Musiałem wybierać bo nie na wszystko w domu była kasa.

Fotografia powróciła do mnie dużo później ale była moją ucieczką od życia, które chciałem zostawić za sobą. Szkodliwe przyzwyczajenia i złe środowisko wywarły na mnie konieczność zmiany swojego życia. Pierwszą lustrzankę kupiłem sobie pod wpływem impulsu a zaraz potem zapisałem się na trwający niemal rok kurs fotografii. Trudno to wytłumaczyć ale ostatnich parę lat obcowania z ludźmi o podobnych zainteresowaniach, przebywania na warsztatach i szkoleniach spowodowało, że fotografia jako hobby „po godzinach” przestała mi po prostu wystarczać.

W swoich historiach główną uwagę skupiam na naturalności. Dotyk, szept i odpowiednia stymulacja Waszych wspomnień to doskonałe narzędzia aby wydobyć Wasze emocje i chemię jaką działacie na siebie nawzajem. To właśnie emocje i Wasze relacje są tym co sprawia, że zwykli na pozór ludzie razem wyglądają pięknie i nietuzinkowo – tak to widzę. Uwielbiam przebywać w naturalnym środowisku i to właśnie w takich miejscach najczęściej fotografuję plenery ślubne. To dla mnie podwójna frajda móc komponować kadry ślubne na tle lasów, łąk czy rzek.

Gdy ludzie mówią mi, że gratulują talentu, że są pod wrażeniem uczuciowości jaką przemycam w swojej fotografii – cały się rumienię, choć wiem że to zasługa wielu lat mojej pracy i samorozwoju. Jestem odpowiedzialnym człowiekiem a to co robię zawsze staram się robić profesjonalnie. Piękne zdjęcia nie są jednak jedyną rzeczą jaką u mnie „kupujecie”. Inwestujecie we mnie jako osobę, która jest skora do pomocy i nigdy Wam nie odmówi. Zawsze podchodzę do swoich Par z empatią – rozumiejąc Wasze potrzeby w dniu ślubu jak i wiele miesięcy po nim. Mam w sobie wiele wdzięczności i wiary w ludzi, stąd pewnie we mnie tyle pozytywnego nastawienia do świata.

W dniu Waszego ślubu – uspokajam oraz podpowiadam w wielu ważnych kwestiach. Mimo, iż najlepiej czuję się w nieustawianych sytuacjach gdy tylko wyczuwam, że potrzebujecie pomocy lub wskazówki zawsze podszeptuję co zrobić z rękoma lub w jaki sposób się ustawić względem padającego światła. Pary młode, które zleciły mi uwiecznienie najważniejszego dnia w ich życiu piszą do mnie wielokrotnie, że ich goście są mną zachwyceni, że niezły ze mnie śmieszek i podczas reportażu wszędzie było mnie pełno. Ludzie lubią ze mną przebywać – może to dlatego że ja lubię ludzi.

Moje zdjęcia ślubne to nie „inwentaryzacja”… Nie pstrykam co „popadnie” i nie wykonuję jedynie zdjęć które „trzeba mieć”. Moja fotografia ślubna jest fotografią spostrzegawczą, złapaną, często niespodziewaną, autentyczną… Na weselach o godzinie 22-giej nie siedzę zadowolony przy stoliku czekając spokojnie na oczepiny „bo mam już przecież cały materiał”. Jestem typem człowieka, który ciągle dąży do czegoś lepszego.

Dlaczego właśnie fotografia ślubna jest dla mnie sposobem na realizowanie mojej pasji? Ponieważ to niesamowita frajda pracować w otoczeniu zakochanych ludzi. Patrzeć jak tworzą się między Wami wieczne relacje, jak składane są obietnice i zapewnienia. Świadomość tego, że zatrzymuję na zawsze momenty czyjegoś świata, które za kilkadziesiąt lat będą przypominały o tym, jak wyglądały nasze czasy – jest fascynująca.

Każdy ślub który fotografuję to wyzwanie, nic dwa razy się nie zdarza a każdy reportaż jest inny. Dla mnie za każdym razem najważniejsi jesteście Wy, Wasz dzień, Wasza miłość i Wasza historia. Nie działam schematami, nie porównuję ślubów i każdy nowy fotoreportaż zaczynam z otwartym i twórczym umysłem. Zapraszam Was do mojego świata fotografii ślubnej. Mam głęboką nadzieję, że znajdziecie w niej coś dla siebie.

Ethos fotografa

Moje najważniejsze wartości i zasady działania w pracy z ludźmi

Traktuję ludzi tak jak sam chciałbym być potraktowany…
Nie robię zdjęć których sam bym nie chciał mieć…
Czuję i współodczuwam, rozumiem lub mocno staram się zrozumieć…

Zapraszam do obejrzenia filmu w którym zobaczysz czym kieruję się w swojej pracy i jak pracuję.

Wasz fotograf

Specjalizuję się w fotografii weselnej, w realizacji sesji ślubnych, sesji weselnych, sesji plenerowych oraz sesji narzeczeńskich. Sesje ślubne i sesje weselne realizowane są w Białymstoku, Suwałkach, Łomży, Grajewie, Augustowie, Bielsku Podlaskim, Siemiatyczach, Zambrowie i Wysokim Mazowieckim i na terenie całego województwa podlaskiego, mazowieckiego lubelskiego i warmińsko-mazurskiego. Fotograf Białystok, specjalizacja w zdjęciach ślubnych i weselnych oraz okolicznościowych, w tym w sesjach narzeczeńskich. Czy fotograf ślubny i zdjęcia weselne muszą być drogie? Zapraszam Was do kontaktu w celu ustalenia ceny wybranej przez Was sesji lub reportażu.

Słowa kluczowe ułatwiające odnalezienie strony historieslubne.pl: fotografia ślubna Białystoksesje ślubne, fotograf ślubny podlaskiefotograf ślubny SuwałkiFotograf ślubny Łomżafotograf ślubny Augustówfotograf ślubny Bielsk Podlaski, fotograf ślubny Zambrów, fotograf Ostrów Mazowiecka, fotograf Siemiatycze, fotograf ślubny Ełk i Mazury.