Ślub cywilny – USC Białystok

USC Białystok nie jest zwykłym pałacem ślubów. Przekonali się o tym Iza i Marek, którzy właśnie tam oficjalnie wkroczyli na nową drogę życia. Jeśli i Wy planujecie ślub cywilny, Białystok ma dla Was nie lada gratkę!

Co sprawia, że to miejsce jest naprawdę inne niż wszystkie? Przeczytajcie!

Ślub cywilny w USC Białystok – Iza i Marek

Iza i Marek pobrali się pięknego, wrześniowego dnia. Ich ślub cywilny był skromną ceremonią w towarzystwie najbliższych i odbył się w USC Białystok.

W Urzędzie Stanu Cywilnego w Białymstoku czekały na nas uprzejme urzędniczki i zapierająca dech sala!

Urząd Stanu Cywilnego Białystok – ślub cywilny w bajkowym otoczeniu

Jeśli planujecie ślub cywilny w USC Białystok, czeka Was uroczystość inna niż w jakimkolwiek znanym mi pałacu ślubów. Jeżeli nigdy wcześniej nie byliście w środku, zaraz dowiecie się dlaczego.

Chodzi o bogato zdobione, pełne barokowego przepychu wnętrza Pałacyku Gościnnego, w którym mieści się USC Białystok. Sam pałacyk swoją historią sięga roku 1771, kiedy to hetman Jan Klemens Branicki zbudował go dla żony – imienniczki Panny Młodej – Izabeli.

Sala, w której odbywają się śluby, jest prawdziwą perłą tego miejsca. Wszystko za sprawą niepowtarzalnego wystroju, którego nie zobaczycie w żadnym innym urzędzie.

Wszystkie ściany są dokładnie pokryte misternymi malowidłami. Znajdziecie tam głównie motywy przyrodnicze, roślinne, egzotyczne, przedstawione z wykorzystaniem delikatnych, przygaszonych barw. Parę Młodą otaczają papugi, małpki, owocowe drzewa i tropikalne kwiaty. Taka nietypowa sceneria doskonale oddaje wyjątkowość chwil, których już tyle razy byłem świadkiem.

Ślub cywilny Białystok – jak to wygląda w praktyce?

Nie da się ukryć, że ślub cywilny nie jest specjalnie czasochłonną uroczystością. Wszystko dzieje się bardzo sprawnie, żeby nie powiedzieć „szybko”, więc fotograf musi cały czas mieć rękę na pulsie, a oko przy aparacie.

To dobrze, czy źle? Nie mnie oceniać, ale mam wrażenie, że taka szybka ceremonia mniej stresuje pary. Nie ma trzymania w napięciu czy maszerowania przez kościół pełen ludzi. Jest skromniej, krócej i trochę bardziej swobodnie.

Same formalności również nie zajmują wiele czasu. Aby pobrać się w USC Białystok, należy zarezerwować termin rozmowy z urzędnikiem i w wybranym dniu stawić się na miejscu o wyznaczonej porze. Wtedy razem z Kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego ustalicie datę ślubu. W dniu uroczystości zostanie sporządzony akt małżeństwa, a Wy od razu dostaniecie jego kopie.

Koszt ślubu cywilnego w USC Białystok to w chwili pisania tego tekstu 84 zł. USC Białystok oferuje też możliwość ślubu cywilnego poza urzędem za dodatkową opłatą w wysokości 1000 zł. Szczegóły dotyczące ślubu cywilnego w USC Białystok znajdziecie tutaj.

Jak widzicie, USC Białystok wyróżnia się na tle innych urzędów. Sala ślubna dodaje ceremonii niecodziennego charakteru i podkreśla ten wyjątkowy dla Młodej Pary moment. Ślub cywilny można wziąć w dowolnym USC – niekoniecznie najbliższym czy w miejscu zameldowania. Jeśli więc po drodze Wam do Białegostoku, i przypadł Wam do gustu pałacyk ślubów w Białymstoku, to rozważcie tę tropikalną salę jako miejsce Waszej uroczystości. Fotografa ślubnego z Białegostoku już znacie – zapraszam do zakładki Kontakt.

A może chcecie zorganizować swoją uroczystość cywilną jako ślub w plenerze?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *