Młoda para szaleje na weselu a goście przed nimi klęczą

TOP Lista Najlepszych DJ-ów w Białymstoku

Jest dla każdego oczywiste, że nie ma wesela bez muzyki. Ale zaraz pojawia się problem: Kogo wybrać, zespół czy DJ-a? Kiedy i ta kwestia zostanie rozstrzygnięta na korzyść DJ-a, wystarczy już tylko wybrać odpowiednią osobę i gotowe. Ale skąd wiadomo, że ten, a nie inny to najlepszy DJ na wesele. Białystok może pochwalić się pokaźna liczbą muzyków oferujących swe usługi, co jest i zaletą, i wadą. Wybierając DJ-a warto wziąć pod uwagę, czy odpowiada nam styl, jaki preferuje DJ. Białystok, stolica województwa podlaskiego to specyficzne miejsce, w którym łączy się wiele kultur, dlatego niełatwe zadanie ma  DJ – wodzirej na wesele – Białystok. Z drugiej strony każdej młodej parze zależy, aby na ich weselu o oprawę muzyczną zadbał jak najlepszy DJ – wodzirej. Białystok pod względem wymagań muzycznych nie ustępuje innym miastom. A oto mój subiektywny ranking w kategorii: DJ na wesele Białystok, opinie musicie wyrobić sobie sami. To sprawdzeni spece od rozkręcania weselnej imprezy. Kolejność jest dość przypadkowa. Każdy z tych Dji na wesele zapewni Wam wystrzałowe przyjęcie weselne.

1. DJ WOJCIECH GRODZKI

wojciechgrodzki.pl

Dj, konferansjer grający już od dekady. O swojej pracy pisze tak: Największą nobilitacją i motywacją zarazem jest dla mnie bycie świadkiem ogromnej, zbiorowej radości w niezwykłym momencie ludzkiego życia. DJ Grodzki stara się w pracy znaleźć optymalne połączenie elegancji z luzem, który jest niezbędny, aby się dobrze bawić. Stara się sprostać wszystkim gustom i wymaganiom, dlatego coś dla siebie znajdą i ci, którzy kochają taneczne szaleństwo, i ci uwielbiający romantyczne uniesienia. Aby nawiązać pozytywne relacje z nowożeńcami i gośćmi, wspólnie z młodą parą opracowuje scenariusz wesela, szukając nietuzinkowych rozwiązań. DJ Grodzki przy prezentacji utworów muzycznych wykorzystuje odpowiednie światło, które podkreśla ich charakter i współtworzy niezapomnianą atmosferę. Docenia zalety wspólnego biesiadowania, dlatego z przyjemnością gra tego typu utwory. Praca jest dla niego pasją i przyjemnością.

2. LESZEK GRZEGORCZYK 

leszekgrzegorczyk.pl

Jako DJ pracuje od 1999 roku, od tego czasu poprowadził ponad 1000 imprez. Jak mówi, do swojej pracy podchodzi z sercem, uwielbia niezaplanowane sytuacje, które powodują, że potrzebna jest szybka reakcja. Sam o sobie mówi tak: Charyzma, błyskotliwość, elastyczność, niebanalne poczucie humoru, radiowy głos, perfekcyjna dykcja i kultura osobista. Jeśli czujesz, że te cechy powinny reprezentować DJ-a na Twoją imprezę, to wspaniale, polubimy się. Leszek nie ma preferencji, jeśli chodzi o miejsca, w których odbywa się impreza. Rodzaj granej muzyki ustala z parą młodą, ale na bieżąco stara się dopasować do próśb gości. DJ Grzegorczyk lubi wchodzić w interakcje z gośćmi podczas oczepin, ale doradza młodym, aby nie były one zbyt długie i aby trzymały odpowiedni poziom. W swojej pracy posługuje się nowoczesnym oświetleniem i sprzętem. Na życzenie młodej pary prowadzi biesiadę przy stołach. Z Leszkiem każdorazowo współpracowało mi się wyśmienicie, podziwiam jego rewelacyjny kontakt z gośćmi i sposób w jaki wchodzi z nimi w interakcję. Leszek ma dar do odgadywania upodobań muzycznych gości weselnych. Udaje mu się to znacznie szybciej niż dla innych DJ’i przez co parkiet jest pełny od pierwszych minut wesela. Leszek to „klasa sama w sobie” a w branży weselnej nazywany jest „Ojcem Chrzestnym wszystkich podlaskich DJ’i”.

3. DJ ROBERT SUCHOWIERSKI

robertsuchowierski.pl

Jak powiedział Robert, swoje pierwsze wesele zagrał w 2018 roku, choć za konsolą i z mikrofonem w ręku swoją pracę zaczął dużo wcześniej. Swoje pierwsze kroki w branży eventowe stawiał jako prezenter radiowy oraz jako DJ grając imprezy w klubach już w 16-tym roku życia.

To co najbardziej lubię w weselach to przede wszystkim energia płynąca od ludzi, z którymi mam przyjemność pracować. To goście/klienci z którymi współtworzę ten wieczór sprawiają, że chce się jeszcze bardziej, mocniej, intensywniej. Fantastyczne jest to, że działa to w dwie strony. Ja daję im swoją energie, aby mogli czerpać z zabawy jak najwięcej, a w zamian dostaję od nich najmocniejsze espresso pod słońcem. Ponadto od małego kocham muzykę w każdym wydaniu i od zawsze wiedziałem, że chce pracować z muzyką. Towarzyszy mi ona praktycznie 24H ( tak, zasypiam też przy muzyce) 😀 Do pracy najbardziej motywują mnie efekty, czyli kolejne wspólnie napisane historie, których miałem zaszczyt być częścią plus miłość do zawodu, który wykonuję!

To czym charakteryzuje się Robert, streścił On sam w kilku zdaniach: Uważam, że to co mnie wyróżnia to po pierwsze: Ogromna elastyczność. Od wielu lat pracuję z muzyką i mikrofonem przy różnego typu imprezach. Mam dziesiątki alter ego, co sprawia, że żadne wyzwanie nie jest dla mnie problem. Klienci i goście mawiają też, że nie widzieli tyle zgromadzonej energii w tak małym człowieku xD Kto był na imprezie na której grałem wie, że nie ma czegoś takiego jak oszczędzanie się i zawsze staram się wycisnąć z gości jak najwięcej, nie raz ich zaskoczyć i „pomóc” im wejść na wyżyny swoich imprezowych możliwości.

Jakie wesela lubię? Wszystkie! Choć nie ukrywam, że najlepiej czuję się w weselach w nieco współcześniejszym wydaniu. Lubie zaskakiwać i wykorzystywać niekonwencjonalne rozwiązania. Tradycje traktuje jako bazę, to stworzenia nowych trendów.

Na pytanie jaką muzykę grasz a jakiej nie Robert odpowiedział mi: Gram wszystko co jest dobre i to czego oczekuje ode mnie parkiet. Nigdy z góry nie zakładam jak będzie wyglądał repertuar. Staram się wybadać oczekiwania gości i sprostać im jak najlepiej. Niczego nie skreślam i na nic się nie nastawiam. Choć nie ukrywam, że najbardziej szaleję za konsoletą jak gramy szybko, skocznie i współcześnie 🙂 Lubię zaskoczyć ciekawym klubowym setem, może nieco innym niż goście widzieli do tej pory. 

Co do oczepin to są one według mnie ciekawym dodatkiem do całej zabawy, aczkolwiek nie najważniejszym. Mimo wszystko zawsze zachęcam klientów do tego, aby nigdy nie skreślać ich całkowicie.  Jest wiele zabaw, które mogą wywołać wiele uśmiechu nawet wśród największych przeciwników tej formy rozrywki. Staram się nie robić ich dłużej niż 40 minut i mam kilka swoich sprawdzonych oczepinowych pozycji, do których staram się przekonać klientów. Ma być lekko miło i przyjemnie 🙂

W temacie pytań jakie można zadać Dj’owi podczas spotkania lub pisania zapytania Robert odpowiedział sprytnie: Para młoda wybierając DJ’a na swoje wesele powinna przede wszystkim znaleźć z nim wspólny vibe 🙂 Warto spytać o jego wizje idealnego wesela na którym chciałby pracować – jeśli te perspektywy są zgodne – sukces murowany. Zbudowanie pozytywnej relacji, pełnej zaufania jest dla mnie bardzo istotnym elementem przygotowań przedweselnych. Warto też dopytać o kwestie scenotechniki, jakim sprzętem dysponuje dany DJ, o jego zabezpieczenie przed ewentualnymi problemami technicznymi i w czym w swojej pracy czuje się najlepiej.

Jakość sprzętu na którym pracuje jest dla mnie bardzo istotna. Uwielbiam jak dźwięk gra dobrze, a scena wygląda estetycznie. Jestem fanem wszelkich dodatkowych zabawek związanych techniką i imprezą dlatego nie zabraknie u mnie takich rzeczy jak pistolety co2, pionowe dymiarki, pałki led czy pirotechniki. Te dodatki potrafią podkręcić energie o kilka dodatkowych procent, a to jest moje zadanie!

Odnośnie biesiady na weselu Robert dał mi taką odpowiedź: Podczas tradycyjnej biesiady lubię współpracować z instrumentalistami, których z chęcią polecam swoim klientom. Jeśli jednak Para Młoda nie zdecyduje się na takie rozwiązanie, proponuję im nieco inną, mniej konwencjonalną formę zabawy biesiadnej, może nieco mniej tradycyjną, ale z pewnością nie mniej energiczną! 🙂

Robert na swoich weselach każdorazowo imponuje mi tym jak szybko potrafi rozgrzać parkiet do czerwoności – jakby czytał ludzi i zaspokajał ich upodobania muzyczne w oka mgnieniu…

4. DJ ŁUKASZ PÓŁKOŚNIK

@djlukaszpolkosnik

Kilka zdań bezpośrednio od Łukasza:

Prowadzeniem wesel zajmuję się od 2010 roku. Wesela są moimi ulubionymi eventami, ze względu na to, że mogę uczestniczyć w jednym z najważniejszych momentów w życiu dwojga ludzi. Zawsze powtarzam, że nie gram wesel, a je prowadzę . To nie jest impreza w klubie .

Moimi ulubionymi miejscami są te w naturalnym klimacie – drewno, beton, cegła, plener czyli klimat rustykalny. Generalnie i tak zawsze staram się dopasować do klimatu wesela, miejsca tak aby wszystko ze sobą się komponowało .

Nie lubię iść na łatwiznę. Stwierdzenie „schemat” u mnie nie istnieje. W takich wydarzeniach jak wesela nie ma możliwości na rutynę i powielanie, każde jest inne, inne są oczekiwania młodej pary, gości , upodobania muzyczne.

Nie lubię stwierdzenia „tak musi być” „tak trzeba”, „taka jest tradycja”. Zawsze powtarzam swoim Parom, że to od nich zależy jak ich dzień ma wyglądać .

Jestem DJ -em/konferansjerem nie prezenterem muzycznym. Co to zmienia? Ja bawię się muzyką, miksuję utwory bez przerw łącząc różne gatunki w jedną całość . Zabawa taneczną opiera się na bloku muzycznym , a nie na audycji radiowej.

W weselach bardzo ważna jest integracja , dlatego staram się zaproponować różne animacje łączące uczestników.

Nie ma dobrej zabawy bez klimatu, który tworzy oświetlenie . Jest ono jednym z kluczowych dodatków do całej otoczki. Światło współgrające z muzyką i całą scenerią tworzy wyjątkową aurę , wprowadza odpowiedni nastrój . Dlatego kluczowym jest umiejętne sterowanie oświetleniem scenicznym. Stąd moja współpraca z oświetleniowcem w trakcie wesela.

Zróbmy wspólnie coś innego, nieoklepanego , innowacyjnego. Dajmy się ponieść emocjom , nie stawiajmy na ściśle określony harmonogram. Zapomnijmy o schematach , róbmy to co nam w duszy gra i dajmy się ponieść pozytywnym emocjom. 😉

5. FESTEVENT – PREZENTER MARCIN BRZOZOWSKI 

festevent.pl

Marcin Brzozowski zajmuje się oprawą muzyczną imprez od 2015 roku. Ta praca jest jednocześnie jego pasją. Podczas imprezy stara się być elastyczny i dopasowywać na bieżąco do życzeń państwa młodych i gości. W trakcie uroczystości gra również utwory na życzenie, oczywiście przygotowuje także muzykę na pierwszy taniec zgodnie z życzeniem klienta. Nie ma preferencji, jeśli idzie o miejsce, w którym odbywa się impreza weselna. Marcin w każdym aspekcie ostatnie słowo zawsze pozostawia narzeczonym. DJ Brzozowski gra znane utwory, które porywają do tańca już od pierwszych chwil zabawy, w jego repertuarze raczej nie ma hip-hopu. Do kwestii oczepin podchodzi ostrożnie, gdyż uważa, że nie zawsze jest to pożądany przez gości obyczaj, ale ostateczną decyzję podejmują państwo młodzi. Jeśli dochodzi do oczepin, trwają one dość krótko, około 20-30 minut. Marcin w dużym stopniu stawia na organizację integracyjnych tańców gości weselnych, w których często sam uczestniczy. Wykonałem dziesiątki świetnych fotografii podczas takich tańców a w oczach Marcina za każdym razem widzę pasję, zadowolenie i frajdę z tego co robi. Zawsze akcentuje muzykę oświetleniem, o czym mówi tak: Uważam że oświetlenie to podstawowy element każdej udanej imprezy, dzięki niemu goście inaczej się czują na parkiecie,(…)  posiadam system DMX sterowany komputerowo do obsługi którego przydzielona jest każdorazowo dodatkowa osoba. Na życzenie młodej pary organizuje biesiadę z akordeonem, co musi być wcześniej uzgodnione i ujęte w umowie. Marcin bardzo często współpracuje w tym temacie z John’em Akordeon: https://www.instagram.com/john_akordeon/

Marcina polecam bo jest to człowiek z pasją. Jest uczciwy, zawsze gra według ustaleń i przez całe wesele nadaje na najwyższych obrotach. Marcina nie przyłapiecie na pogawędkach podczas wesela a z doświadczenia wiem, że nie straszne mu nawet imprezy do 6-tej rano! Marcin nie zepsuje Wam przyjęcia wywołując do życzeń nieżyjącą babcię ani nie wywoła na parkiet pary młodej której akurat nie ma na sali (te przykładowe sytuacje nie są niestety zmyślone). DJ Brzozowski jest zawsze świetnie przygotowany co bardzo mi imponuje.

6. DJ DAREK DARECKI

https://pl-pl.facebook.com/DjDarekDarecki

Pseudonim Darka to Darecki a w momencie powstawania tej części wpisu (rok 2022) Darek jest DJ-em z 15 letnim stażem. Swoją przygodę z muzyką zaczął w szkole średniej. Na pytanie „co w tym lubisz” odpowiedział mi: Kontakt z ludźmi, co weekend poznaje nowe osoby, choć przyznam się szczerze, że posiadam już łatkę DJ-a rodzinnego 😉 

Co w tym lubię? Ten błysk w oku pary młodej i to jak po weselu przytulają mnie znienacka i krzyczą, że czegoś takiego się nie spodziewali. Darek swoim nastawieniem i zaangażowaniem przełamuje co niektóre stereotypy i udowadnia ludziom że DJ również może doskonale poprowadzić wesele – nie tylko zespół. Co go nakręca i motywuje ? W sumie adrenalina! Ona jest zawsze przed każdym weselem, tym większym i tym mniejszym – wielkość nie ma znaczenia. Darek wychodzi z stosunkowo prostego a jakże odkrywczego założenia – zupełnie jak ja. Mianowicie – każde wesele jest inne i liczy się tu i teraz! Podczas wesela nie ma biadolenia o innych weselach, nie ma przechwalania czy narzekania na to czy na tamto. Darek mówi: Nie ma dwóch takich samych imprez, goście są inni, pary młode są inne ,każdy ma inny gust czy to odnośnie sali ,repertuaru czy prowadzenia wesela. O gustach się po prostu nie rozmawia. Ja co najwyżej mogę przedstawić Wam swoją wizję, która może pokryć się z Waszą wizją wesela bądź nie. Jeśli chodzi o sale nie jestem marudny ,odnajdę się w każdej sali.

Każde przyjęcie weselne poprzedza spotkanie z parą młodą na którym ustalamy wstępny repertuar ale ja i tak za każdym razem bacznie obserwuje publikę i na tej podstawie dokładniej dobieram muzykę. Bez wyjątków stale biorę pod uwagę ulubionych wykonawców i rodzaj muzyki pary młodej. Zapisuję ulubione utwory, a także staram się dowiedzieć czy jest jakiś rodzaj muzyki, bądź utwory których nie życzą sobie aby były odtwarzane na ich imprezie. Z tego co dowiedziałem się od nowożeńców – Darek to osoba która stara się tłumaczyć swoim klientom jak ważna jest dobra zabawa każdego z gości. Tłumaczy im, iż nie powinni patrzeć wyłącznie przez pryzmat swoich preferencji muzycznych, ale starać się tak pokierować imprezą tak aby wszyscy się dobrze bawili i dla każdego znalazło się coś fajnego. Najczęściej klienci się ze mną zgadzają, podają mi swoich ulubionych wykonawców, wybierają kilkanaście lub kilkadziesiąt swoich ulubionych utworów, Co co do reszty zdają się na Mnie, a ja robię wszystko by w jak największym stopniu zintegrować gości weselnych i sprawić by parkiet rozgrzał się do czerwoności.

O oczepinach Darek mówi – temat rzeka. Prowadząc wesela już ponad lat 15 staram się iść z duchem czasu. Każdy z nas nabiera doświadczenia, w sumie uczymy się całe życie, natomiast jeśli chodzi o mnie to na moich oczepinach nie zobaczycie sprośnych zabaw. Daleki jestem od konkurencji, które mogłyby kogo obrazić czy poniżyć, nie raz słyszę że jeszcze ktoś prowadząc wesele przekłada wałek, tłucze jakąś łyżka w patelnie, wkłada długopis w butelkę – nie che mi się nawet tego komentować. Zdaniem Darka oczepiny to czas kiedy DJ ma okazję pokazać na co go na prawdę stać! W zabawach weselnych stawiam na dużą dawkę rywalizacji. Zawsze robię wszytko aby zainteresować gości konkurencjami oczepinowymi i sprawić by sami rwali się do współuczestnictwa.

Jeśli chodzi o światło oraz jakość dźwięku to jest to oczko w głowie Darka. Co sezon staram się coś zmienić i unowocześnić. Po tylu latach pracy jako dj konferansjer wiem jedno – prócz dźwięku, to światło robi robotę! Zdjęcia nie pokażą dźwięku a co Wam zostanie po nawet najwspanialszej imprezie weselnej jak nie zdjęcia właśnie!

Darek wykonuje Biesiadę według ustaleń z parą młodą. Jeśli chcą to owszem ale tylko z instrumentem na żywo, akordeon brzmiący na żywo jest nieporównywalnie lepszy niż ten puszczony z nagrania.
Na obecną chwilę mam w zanadrzu dwóch doskonałych akordeonistów z którymi gram. Są nimi : Marek – ANGORDEON oraz Michał – AKOBORKI. Osobiście szanuje i polecam Darka dlatego bo jest przesympatycznym i szczerym facetem od którego nie usłyszycie nawijania makaronu na uszy.

7. DJ BART BARTOSZ RADZISZEWSKI

https://djbart.com.pl

Mimo tego iż Bartek „istnieje” na podlaskiej scenie ślubnej od dawien dawna to jest moim odkryciem 2022-go roku ! Począwszy od roku 2000, zajmował się prowadzeniem imprez w klubach, dzięki czemu świetnie wdrożył się w środowisko profesjonalnych dji.

Przez te lata nabyłem kilku znaczących cech w moim życiu, które były, i są  fundamentem na dalszej drodze do budowy kariery muzycznej. Kilkunastoletnie doświadczenie muzyczne, radiowy głos, nienaganna dykcja i prezencja, 100% zaangażowanie. Bardzo często wychodzę między gości i śpiewam na żywo przyśpiewki biesiadne grając na tamburynie. 

Gram muzykę trzech pokoleń począwszy od przebojów z lat 50’s, 60’s przez taneczne utwory z lat 70’s, 80’s, 90’s po najnowsze hity z największych list przebojów lansowanych w mediach zarówno polskie, jak i zagraniczne. Muzycznie dopasowuję się dla każdej grupy wiekowej z uwzględnieniem charakteru imprezy, oczekiwań gości, oraz listy państwa ulubionych tworów. Reaguje na to, co dzieje się na parkiecie i wiem, kiedy podkręcić tempo, a kiedy warto je zwolnić. Z rozmysłem łącze aktualne hity z nieśmiertelnymi szlagierami.

Jeśli chodzi o oczepiny to na tydzień przed weselem omawiam szczegóły wesela z Parą Młodą. Prezentuję kilkanaście zabaw oczepinowych prowadzonych przeze mnie a Para Młoda wybiera według swego uznania odpowiednie zabawy dla swoich gości. Staram się, aby oczepiny trwały max 40min. Godzina oczepin 00:00 najczęściej praktykowana, ale czasami jak sytuacja wymusza to raz wcześniej a raz później rozpoczynam oczepiny.

O co według Ciebie powinno się zapytać DJ-a przed powierzeniem mu prowadzenia swojego wesela ?

Przede wszystkim powinniście zapytać Ile lat doświadczenia ma DJ w tym zawodzie? Mniej uwagi zwracajcie na przebyte szkolenia w więcej na opinie i ilość imprez „na karku”… Musicie sprawdzić czy DJ potrafi komunikować się, integrować z gośćmi na sali. Jeśli sami nie wiecie jak to robić, najlepiej dowiedzcie się u źródła, czyli u gości weselnych którzy byli na prowadzonej przez niego imprezie… Warto dowiedzieć się również na jakim sprzęcie oświetleniowym i muzycznym pracuje DJ. Koniecznie zapytajcie go zdjęcia z wesel gdzie będziecie mogli zobaczyć jego oświetlenie „w akcji”. Jeśli DJ nie ma takiego „portfolio” jest to co najmniej zastanawiające…

W jakim stopniu „stawiasz” na oświetlenie, jak bardzo się na tym skupiasz?

Oświetlenie ma duże znaczenie. Dlatego ostatnio również zakupiłem 4x panele ledowe, które wspaniale podkręcają nastrój na sali i na zdjęciach 🙂

Poza prowadzeniem wesel Bartek oferuje również inne usługi i atrakcje, są nimi: Fotolustro, Lustrzana Fotobudka, Ciężki Dym, Fontanny iskier, Foto-ścianka, Napis LOVE, Pudło niespodzianka z balonami, Bańki mydlane. Pełna oferta: http://www.crazyfun.com.pl

Bartosz Radziszewski to Dj i Wodzirej z kilkunastoletnim doświadczeniem. Kiedy pierwszy raz miałem okazję współtworzyć z nim wesele już od pierwszych minut widziałem z kim mam do czynienia. Bartek ma plan na każdą minutę Waszego przyjęcia i jako fotograf czuję się przy nim całkowicie spokojny. O wszystkim mnie informuje, zawsze wiem z wyprzedzenim o tym co wydarzy się za chwilę, co daje mi wielką swobodę w pracy dla Was. Bartek jest niesamowicie dokładny i robi to z wielką przyjemnością. Na jego twarzy nie zabaczycie grymasu niezadowolenia czy zobojętnienia i to nie zależnie czy jest to godzina 20-ta czy 4-ta nad ranem…

8. DJ MARCIN SIEMIENIUK

marcinsiemieniuk.pl

Marcin „siedzi” w branży weselnej od 14 lat i zna ją od podszewki! Jako Dj pracuje już 7 lat! 

Jak mi powiedział, uwielbia dawać ludziom radość i świetną zabawę, a motywuje go do tego parkiet pełen fantastycznie bawiących się ludzi!

Wyróżnia mnie indywidualne podejście do każdej Pary Młodej, staram się nie działać szablonem tylko osobiście przygotowywać się pod dane Wesele! Jestem bardzo elastycznym DJ’em, zachowując przy tym autentyczność i ten swój pazur.

Nie mam ulubionej sali czy miejsca! Może zagrać u cioci w ogródku jak Para Młoda ma taką fantazje! Lubi być tam gdzie go chcą!

Na pytanie odnośnie preferencyjnej muzyki odpowiedział mi: Nie mam ograniczeń odnośnie muzyki! Ważne jest żeby ustalić z Para Młoda na co możemy sobie pozwolić.

Odnośnie pytania jakie powinno się zapytać DJ-a przed powierzeniem mu prowadzenia swojego wesela powiedział, że „Warto przedstawić swoją wizję wesela, i zapytać czy DJ się w tym odnajduje.”

Marcin stawia na oświetlenie! Ze wspólnych wesel wiem, że potrafi stworzyć klimat na parkiecie! Za każdym razem gdy poprosiłem go tez o jakieś szczególne światło nie było z tym najmniejszego problemu.

Co do biesiady to Marcin jak najbardziej potrafi w tą nutę ale „tylko na parkiecie”. Marcin nie używa jakichś specjalnych instrumentów którymi mógłby przygrywać Waszym gościom między stolikami, to nie jego styl.

Wszystkie szczegóły znajdziecie w jego ofercie którą otrzymacie w przypadku podesłania zapytania na konkretny termin!

9. DJ MICHAŁ ŚWIRYDOWICZ

swirydowicz.pl

Sezon 2024 to piąty sezon weselny Michała:

Zaczynałem 10 lat temu od imprez szkolnych, obozowych. Potem pracując w branży eventowej poznałem całą świtę dj i zespołów i powiedziałem sobie, że muszę to robić. Zdecydowałem się na to, pokochałem i tak robię to co kocham, poznając masę nowych ludzi, dobrze się bawiąc i sprawiając uśmiech na twarzy gości 🙂

Hmm co mnie wyróżnia? Napewno nazwisko 🙂 aczkolwiek mogę też powiedzieć że moje podejście do wesela które stanowi pełna elegancje wplatajac nutkę dobrego humoru. Wizja pary młodej zawsze jest moim priorytetem, więc niezależnie od wymogów dostosowuje się do nich, jednocześnie doradzając. Dodatkowy atut? Proszę bardzo! Każde wesele prowadzę tak jakby to było moje własne, mając doskonały kontakt z parą młodą i gośćmi w trakcie wesela.

Nie ma miejsca w którym szczególnie lubił bym grać, lub w którym bym nie zagrał, aczkolwiek są takie miejsca w których lubię grać dla samego kontaktu z pracownikami w trakcie wesela 🙂 czyt. Większość sal.

Odnośnie muzyki jaką gram to zawsze jest ona dostosowana do wizji pary młodej ponieważ jestem elastyczny 🙂 Często padają też pytania a co jeśli ? Mam kulturę grania dlatego też żadnych złych piosenek nie usłyszycie. Inna sprawa to gdy sami sobie tego zażyczycie, wtedy proszę bardzo ale pod koniec wesela.

Oczepiny długie czy krótkie? Z reguły max 30min aczkolwiek wszystko dopinam z parą młodą przed weselem minimum 2 tygodnie przed i ustalamy detale i szczegóły wesela.

Jeśli chodzi o pytania jakie powinno się zadać DJ’owi to moim zdaniem warto zapytać czy jeździ sam czy może ma pomocnika, czy w ofercie nie ma jakichś ukrytych kosztów? Na pewno ważna jest kwestia opowiedzenia o czymś takim jak ZAiKS, ale też umowa która jest spisywana warta jest wytłumaczenia i rozłożenia na czynniki pierwsze – jak wygląda, a przede wszystkim co wchodzi w jej skład? DJ’a można zapytać o to jaki ma pomysł jeśli na weselu będzie mało osób i czy jest przygotowany na to, że sala posiada duże podwórko a tort będzie na zewnątrz?

Temat oświetlenia, ważne aby oświetlenie było dobierane do dynamiki piosenki fajnie to działa z gośćmi na parkiecie, oczywiście jest one dopasowane do sali tak aby nie raziło w oczy gości przy stole, ale także aby współgrało z naszym fotografem/fotografką i ekipa video. Elastyczność to chyba to co mnie bardzo wyróżnia.

Biesiada to nie jest dla mnie żaden problem. Na biesiadzie staram się zaaktywizowac wszystkich gości – zgodnie z wizją młodych. Jeżeli na biesiadę wybieracie akordeonistę „z zewnątrz” to także wspólnie z nim gramy do tej samej bramki i wspólnie łączymy siłę aby podnieść jakość biesiady.

I na koniec, pamiętajcie jest to Wasz dzień i Wasza wizja jest moją wizją, ja tylko mogę Wam doradzić! Ostateczne słowo jest zawsze po Waszej stronie. Podpisując ze mną umowę macie także delikatną pomoc w poszukiwaniach weselnych atrakcji co z pewnością w jakimś stopniu odciąża Was od poszukiwań. Ale co by tu pisać… zapraszam do poznania mnie i skorzystania z oferty 😉 to co do usłyszenia !

10. PREZENTER MUZYCZNY KRZYSZTOF CJ

@krzysztofcj.dj

Oprawą muzyczną zajmuje się od 20 lat, ale pierwszą uroczystość weselną poprowadził 10 lat temu.

Za największy atut swojej pracy uważa fakt, że  może uczestniczyć w najważniejszej chwili życia, jaką dla pary młodej jest ślub i wesele. W swojej pracy stawia na wyjątkowość, dbałość o detale, stara się dopasować muzykę do stylu wesela tak, aby całość miała indywidualny, niepowtarzalny charakter. Krzysztof CJ preferuje wesela katolickie, najczęściej gra w Białymstoku i okolicach, ale zdarzają się także wesela organizowane w Warszawie. Prowadząc oczepiny, stawia na nowoczesność i zabawy w dobrym guście, aby żaden z gości nie poczuł się niekomfortowo. Jest to dla niego bardzo ważne i zdecydowanie potwierdzam to jako naoczny świadek 😉

Jeśli para młoda życzy sobie utwory i zabawę o charakterze biesiadnym, Krzysztof CJ jest w stanie umówić odpowiedniego profesjonalistę z akordeonem. Istotnym elementem pracy Krzysztofa jest profesjonalne oświetlenie oraz efekty pirotechniczne.

O swojej pracy mówi: Zaskakuję pomysłami, aby wesele stało się idealnym połączeniem tradycji i innowacji, zapewniam ekstremalnie szaloną zabawę w energicznym stylu.

11. DJ PAWEŁ BAŁTYK

fb.com/djpawelbaltyk

Graniem na imprezach zajmuje się od 1996 roku, jak sam mówi, spośród grających kolegów wyróżnia go niekończący się potencjał energetyczny, błyskotliwy żart, kreatywność, wiedza muzyczna i doświadczenie zdobyte w całej Polsce przez lata pracy. Nie ma preferencji, jeśli idzie o miejsce imprezy, zwraca jedynie uwagę na to, aby wielkość sali weselnej była dopasowana do liczny gości. Muzyka, według DJ-a powinna być dopasowana do gustu młodych i gości. O swoim repertuarze mówi tak: Na weselu muzycznie znajdziemy wszystko, można powiedzieć od Krawczyka po Kazika przez Jenifer Lopez, Zenka i Rihannę… kończąc na “Hej sokoły” ! Na życzenie państwa młodych prowadzi oczepiny, dba, aby było śmiesznie, dynamicznie i… krótko. Tak jak większość DJ-ów uważa, że oświetlenie jest istotnym elementem wesela, dlatego światłami zajmuje się specjalnie przeszkolona osoba, klimat stwarza także ciężki dym wykorzystywany podczas pierwszego tańca lub w momencie pojawienia się tortu. Nie jest zwolennikiem biesiady, ale jeśli takie jest życzenie państwa młodych lub gości, prowadzi biesiadę we współpracy z akordeonistą. Na wielu imprezach współpracuje z muzykami, np. saksofonistą czy skrzypkiem. Całą ofertę para młoda otrzymuje wcześniej na e-maila, a podczas spotkania DJ prowadzi ustną prezentację tego, co ma się wydarzyć na weselu.

12. PREZENTER MUZYCZNY KUBA PILAT

kubapilat.pl

Prezenter muzyczny Kuba Pilat reklamuje się słowami: Noszeniem radości wśród weselnych gości zajmuję się od czterech lat. Uwielbiam otrzymywać od ludzi mnóstwo dobrej energii i przeobrażać ją w emocje, którymi dzielę się ze swoją publicznością. Prowadzi wesela w różnych miejscach, muzykę dopasowuje do gustów muzycznych państwa młodych i gości. Na spotkaniu przed weselem omawia kwestię oczepin, które wg niego powinny zawierać duża dawkę dobrego humoru na wysokim poziomie. Bardzo ważna jest dla niego scenotechnika, zawsze stara się podkreślić swoje show odpowiednimi efektami świetlnymi, pirotechnicznym czy wizerunkowym. Gra również biesiady na podkładach. Ze swojego doświadczenia wiem, że wesela z Kubą są bardzo energetyczne i żywe. Parkiet jest niemal zawsze pełny a ludzie uśmiechnięci. Kuba Pilat prowadzi swoje imprezy weselne z ogromnym wyczuciem i nonszalancją.

13. DJ ADAM JURKOWSKI

adamjurkowski.pl

Prowadzi uroczystości weselne od 5 lat, uwielbia  kontakt z drugim człowiekiem, ma ogromną pasję do muzyki. Stawiam na żywiołowość a zarazem na eleganckie i kulturalne dyrygowanie zasobami ludzkimi. Jestem elastyczny, jeśli idzie o przygotowanie schematu wesela– mówi. Prowadzi imprezy od poniedziałku do niedzieli w każdym miejscu. Gra każdy rodzaj muzyki, dostosowując się do preferencji i upodobań gości weselnych. Stawia na oryginalne zabawy oczepinowe, wykorzystując specjalnie przygotowany program oraz gadżety. O ostatecznym kształcie zabaw decydują nowożeńcy. W swojej ofercie posiada kilka rodzajów oświetlenia: sceniczne, lampy retro, podświetlenie sali, stołu pary młodej, napis love, pałki led. Jednym z ulubionych momentów wesela jest dla niego biesiada. W swojej pracy kieruje się maksymą Konfucjusza: Wybierz pracę, którą kochasz, i nie przepracujesz ani jednego dnia więcej w Twoim życiu.

14. PREZENTER MUZYCZNY STEFAN SOCHOŃ

fb.com/PREZENTERMUZYCZNYSTEFANSOCHON

Weselami zajmuje się ponad 12 lat, zaczynał od karaoke i mniejszych imprez Według niego każdy DJ na wesele ( Białystok, Warszawa, Wrocław itp.) ma swój styl i swój sposób na granie. Uważa, że dobry DJ wsłuchuje się w to, czego pragną młodzi i goście weselni. Żartobliwie mówi, że lubi sale weselne w Białymstoku, w których miejsce DJ-a jest blisko wejścia ze względu na ciężar sprzętu, ale tak naprawdę zagra w każdym miejscu. Gra to, czego oczekują od niego ludzie bawiący się na danej imprezie. O swoim repertuarze mówi: Jeśli dają mi wolną rękę, staram się przedstawić szeroki wachlarz propozycji muzycznych, zaczynając od lat 50., 60. poprzez niezapomniane lata 80. i 90., kończąc na komercji, która w danym czasie jest „na topie”. Nie jest zwolennikiem oczepin i przyśpiewek zmuszających do picia alkoholu i pocałunków, jeżeli jednak para młoda sobie tego życzy, przeprowadza je szybko, co nie znaczy byle jak. Dba o jak najlepsze oświetlenie i nagłośnienie. W kwestii biesiady mówi: Klient nasz pan.

Polecani DJe na wesele z Podlasia

Zanim wybierzemy odpowiednią osobę, DJ powinien odpowiedzieć na kilka pytań. Jaką muzykę gra DJ? Wesela w Białymstoku? czy inne miasta także wchodzą w rachubę? Jak długo gra podczas wesela? Ważne jest, jak ubrany przyjeżdża DJ ( wesele – Białystok, Augustów czy Łomża zobowiązuje), a także, ile trzeba zapłacić za jeden lub dwa dni grania. Ważne, aby wszystkie ustalenia znalazły się w podpisywanej przez obie strony umowie.

Znaleźliście dzięki mojej top liście polecanych DJ na wesele tego jedynego który zagra na Waszym weselu w Białymstoku? Jeśli tak to teraz czas na wybór fotografa ślubnego z Białegostoku. Z pewnością polecam swoją skromną osobę!

ps. sprawdź również moją listę polecanych zespołów weselnych na Podlasiu

6 komentarzy

 1. Krzysiu najlepszy poradnik Dj ! Żałuje, ze nie napisałeś go dużo wcześniej – sama bardzo chętnie bym skorzystała. Wybór zespołu/ DJ to jeden z najważniejszych elementów weselnych, a Ty tym postem to ułatwiasz. Jeśli chodzi o fotografa to nie masz sobie równych ! Najlepszy !

  • Dziękuję, nie wiem co napisać… Zatkało mnie… Cieszę się, że poradnik się przydaje.
   Krzysiek

  • Nie zgadzam się z Tobą ale każdy ma prawo do swojego zdania 😉
   Dziękuję za komentarz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *