Najlepsze zespoły weselne w Białymstoku

Sercem każdej imprezy weselnej jest dobra muzyka! O małych wpadkach się zapomni, niektórych rzeczy nawet nie zauważy… Ale świetny akompaniament to PODSTAWA: weselne dźwięki wspomina się jeszcze na długo po imprezie. To głównie one determinują, czy przyjęcie było udane. Na szczęście znam sposób, jak sprawić, aby impreza poszła wspaniale, jak z nut! Przedstawiam Wam TOP 6 zespołów na wesele w Białymstoku. Są to absolutni zawodowcy, z którymi współpraca na pewno pójdzie… śpiewająco. No dobrze – dosyć tych muzycznych porównań, choć w tym tonie mogę pisać jeszcze długo :)! Ale od tonów są właśnie oni. Pora na to, żeby główne gwiazdy – czyli przedstawiciele zespołów – zabrali głos.

Przeprowadziłem z nimi krótkie wywiady i zredagowałem odpowiedzi. Przeczytajcie i zdecydujcie, z którą fenomenalną muzyczną ekipą najbardziej Wam po drodze. Podzieliłem pytania na kategorie, aby było sprawniej. To do dzieła, oto moja lista polecanych zespołów weselnych w Białymstoku:

  1. ZESPÓŁ RAYA

raya.pl

Tutaj miałem przyjemność porozmawiać z Elą Nadolną: przebojową wokalistką i charyzmatyczną kobietą! Dzięki niej mamy te informacje:

Ile czasu istnieje: Zespół RAYA istnieje od 1973 roku. To najdłużej działająca marką branży weselno-eventowej w Polsce! 12 lat temu nastąpił “lifting” marki oraz zmiana składu zespołu. Obecnie jest on prowadzony przez młode pokolenie.

Co ich nakręca: Cytując Elę: “Swoją pracę traktujemy jak misję. Motywuje nas widok uśmiechniętych gości, energia która od nich płynie, zaufanie, którym obdarza nas Para Młoda, no i oczywiście muzyka, którą gramy”.

Co ich wyróżnia: Indywidualne podejście do każdego wesela. To goście mają być zadowoleni! Tym, którzy uwielbiają zabawę przy muzyce na żywo, z pewnością przypadną do gustu energetyczne sety. Członkowie zespołu wychodzą na parkiet i nawiązują żywy kontakt z gośćmi: to coś super! Ci, którzy wolą posiedzieć przy stole, popić i pośpiewać będą uszczęśliwieni biesiadą. Natomiast jeśli znajdzie się ktoś, kto najlepiej bawi się przy muzyce mechanicznej, ich zespołowy DJ rozgrzeje go soczystymi bitami ze swojej konsoli DJ-skiej. Jednym słowem każdy znajdzie coś dla siebie. WAŻNE: przykładają ogromną wagę do wsparcia Par Młodych na każdym etapie przygotowań do ślubu i wesela oraz ustalenia i realizacji scenariusza wesela, czym zajmuje się zespołowa konsultantka ślubna.

Preferencje weselne (sale, miasta): Brak! Występują w różnych miejscach, w całej Polsce.

Repertuar: Zróżnicowana baza utworów (około 300), która pozwala na elastyczność w prowadzeniu wesel. Nie unikają żadnego gatunku, bo – jak już mówiła Ela – zadowolenie gości to podstawa. Jeśli natomiast są jakieś prośby spoza repertuaru, realizują go podczas dyskoteki, którą prowadzi zespołowy DJ.

Instrumentarium: Tego jest sporo! Instrumenty klawiszowe, gitara elektryczna, gitara akustyczna, saksofon altowy, saksofon tenorowy, akordeon, tamburyno. Na 5 osób śpiewają 4 (3 wokale męskie, 1 damski). Warto wspomnieć, że w zespole jest aż dwóch wodzirejów, co zwiększa dynamikę imprezy.

Oczepiny: Zespół uważa, że to tylko dodatek i ukłon w stronę tradycji. Powinny trwać maksymalnie pół godziny i zawierać nie więcej niż 3 zabawy, włączywszy rzut welonem i muchą. Wyboru zabaw z repertuaru dokonują Państwu Młodzi, oczywiście na podstawie rad i sugestii pomocnego zespołu :).

O co wg zespołu warto ich spytać przed imprezą? Szukając oprawy muzycznej, warto zadać konkretne pytania: jak wygląda prowadzenie, jak się przedstawia repertuar i elastyczność zespołu, jaki jest stosunek muzyków do niektórych gatunków muzycznych, (np. popularnego disco polo) oraz do spełniania życzeń gości. Zespół pomaga na spotkaniu sprecyzować oczekiwania.

Oświetlenie: Jest ono ważne, ale nie najważniejsze. To, którego używa zespół, ma wpisywać się w klimat zabawy, uwypuklać emocje i współgrać z tym, co się dzieje na sali.

Biesiada: Staropolska biesiada przy stołach jest jednym z największych atutów zespołu. Wychodzą między stoły z instrumentami, śpiewem i dobrą energią. Potrafią zintegrować gości i zachęcić do wspólnego biesiadowania. WAŻNE! Mają też sprawdzone sposoby na to, by włączyć do wspólnej zabawy gości z zagranicy.

Smaczek od zespołu :): “Nasze hasła przewodnie to: Muzyka, Energia, Integracja”.

  1. SHOWBAND

showband.com.pl

Tutaj odpowiedzi uzyskałem od Marcina Nadolnego – ciekawostka – męża Eli z zespołu Raya. Cóż za muzyczna rodzinka!

Ile czasu istnieje: Od 1999 roku. Przez ten czas oprawił muzycznie około 1300 imprez tanecznych!

Co ich nakręca: Kochają grać, bawić się i integrować ludzi na parkiecie.

Co ich wyróżnia: Wszyscy muzycy wchodzący w skład zespołu Showband grają na żywo od początku do końca uroczystości! Daje to ogromne możliwości integracji gości. Zespół nigdy nie trzyma się kurczowo sceny. Bawią gości na parkiecie, mając z nimi bardzo bliski kontakt i tym samym łamiąc „barierę nieznajomości”. Wychodzą z założenia że to zespół jest dla gości, nie odwrotnie 🙂 Do każdej uroczystości podchodzą indywidualnie. Pomagają Młodej Parze (kilka dni przed weselem) w bardzo szczegółowo ułożyć plan imprezy, tak aby skrócić przerwy do minimum, aby Młoda Para mogła tego dnia bawić się na luzie. Po takim zaplanowaniu zespół bierze pełną odpowiedzialność za powodzenie wesela!

CIEKAWE: Prowadzą uroczystości w języku polskim, angielskim, hiszpańskim.

Preferencje weselne (sale, miasta): Cytując: “Gramy tam, gdzie Młoda Para chce :)”. Nie stanowi im problemu żaden obiekt, jest to kwestia tylko techniczna, nagłaśniają imprezy aż do 800 osób!

Repertuar: Zespół nie stroni od żadnego stylu muzycznego, ale nie oprawiają uroczystości w jednym stylu muzycznym.

Instrumentarium: W skład zespołu wchodzi wokalistka, wokalista -wodzirej, saksofonista, gitarzysta, pianista, skrzypek (np. w kościele), akordeonista (np. oprawa muzyczna wyjścia z domu).

Oczepiny: Oczepiny to dobry czas integracji gości pod warunkiem, że będą trwać nie dłużej niż 25 min! Zabawy ShowBandu są taktowne, na poziomie, z „nutką” rywalizacji i humoru.

O co wg zespołu warto ich spytać przed imprezą? Cytując Marcina, “Młoda Para zgłaszająca się do nas, po raz pierwszy i ostatni organizująca taką uroczystość nie musi wiedzieć, o co zapytać. To my wiemy jak wprowadzić ich w temat, aby goście weselni po weselu mówili >>dawno lub nigdy nie bawiliśmy się na weselu tak jak u Was<<”.

Oświetlenie: W ofercie mają bardzo rozbudowany projekt: oświetlenie taneczno-sceniczne. Dzięki temu wydarzenie jest emocjonujące, żywe, momentami spektakularne! Oddaje nastrój i tempo muzyki, tworzy klimat intymności, akcentuje wystrój sali bądź utrzymuje zainteresowanie gości na danym obiekcie. Zdecydowanie uatrakcyjnia wyjątkowy dzień i jest wspaniałą okazją dla fotografa i kamerzysty. Na ujęciach będzie barwnie i dynamicznie: gwarancja świetnych pamiątek!

Biesiada: Oczywiście ją prowadzą. To ważny czas integracji pokoleń!

Smaczek od zespołu: “Zespół ShowBand daje gościom przede wszystkim muzykę na wysokim poziomie muzycznym, skupiając się przy tym na bawieniu i integracji gości. Młodej Parze pomaga w zaplanowaniu przebiegu wesela w bardzo szczegółowy sposób (bez limitów czasowych – najważniejsze to zaplanować co się da przed weselem, aby nie tracić na to czasu podczas wesela), dzięki czemu Para Młoda bawi się na luzie, zespół może skupić się na prowadzeniu i graniu a goście dostają dynamiczną imprezę”.

  1. ROZEGRANI

rozegrani.com

Odpowiedzi udzielił mi przesympatyczny Adrian. Na pewno nawiążecie z nim dobry kontakt. A o zespole Rozegrani czytajcie poniżej:

Ile czasu istnieje: Pierwsze „Rozegrane wesele” w obecnym składzie zagrali w maju 2017 roku. Doświadczenie branży weselnej zdobywali jednak kilka lat, wcześniej grając w innych zespołach.

Co ich nakręca: To po prostu ich pasja! Czują się w tym świetnie. Z takim podejściem, każde wesele nie jest „kolejną chałturą”, tylko swoistym koncertem, spektaklem, w którym każdy członek bandu odgrywa bardzo istotną rolę. Cytując: “Naszą misją jest przede wszystkim dawanie ludziom dobrej zabawy, fenomenalnej energii oraz poniekąd edukacji muzycznej. Lubimy nasze Rozegrane towarzystwo. Przyjaźnimy się i wspieramy, a to sprawia, że każdy wyjazd na >>granie<< jest sposobem na wspólne wspaniałe spędzenie czasu”.

Co ich wyróżnia: Po pierwsze: Kontakt z Parą Młodą! Młodzi muszą czuć się zaopiekowani i zespół doradza im od samego początku. Po drugie: kompleksowa usługa muzyczna. Począwszy od muzycznego wyjścia z domu Pani Młodej, poprzez śpiew i grę podczas uroczystości ślubnej, zabawę weselną (zarówno tę na parkiecie, jak i biesiadną przy stołach). Kolejna sprawa to prowadzenie wesela. Wodzirej na weselu to sprawa arcyważna, aby poderwać do zabawy nawet tych, którzy czują się niekomfortowo w tańcu. Przy czym należy uwzględnić tu kunsztowne prowadzenie z dowcipem nieprzekraczającym cienkiej granicy kiczu i dobrego smaku ;).

I oczywiście: Fenomenalni muzycy. Więcej niżej w podpunkcie Instrumentarium.

Preferencje weselne (sale, miasta): “Każde miejsce jest dobre, żeby zagrać imprezę i każda impreza jest godna, żeby na na niej zagrać”.

Repertuar: Rozegrani to zespół, który żadnego gatunku muzycznego się nie boi. Wychodzą z założenia, że każda impreza skupia ludzi z różnymi upodobaniami muzycznymi, a ich zadaniem jest zadowolić 100% publiczności!

Instrumentarium: W składzie mają 3 instrumentalistów, którzy dają popis swoich umiejętności. Gitara elektryczna dodaje pikanterii rockowym rytmom, instrumenty klawiszowe oraz akordeon wzbogacają każdą aranżację muzyczną i wisienka na torcie: fenomenalne skrzypce akustyczne i elektryczne.

Oczepiny: To tradycja, którą należy spełnić podczas wesela. Dbają natomiast o to, żeby nie był to najważniejszy punkt programu. Swoim klientom doradzają, aby zabawy nie były na tyle długie, żeby “zamęczyć” gości. Przedstawiają kilka propozycji zabaw oczepinowych, bez przaśnych podtekstów, aby nikt nie poczuł się zgorszony i bez wstydu mógł obejrzeć film weselny.

O co wg zespołu warto ich spytać przed imprezą? Przed wyborem zespołu należy NA PEWNO zapytać o repertuar i sposób prowadzenia imprezy.

Oświetlenie: Zespół powinien nie tylko dobrze grać, ale i wyglądać. A oświetlenie to bezsprzecznie jeden ze składników na przepis na najlepszy zespół weselny. WAŻNE! Jeżdżą na imprezy z własną sceną 4x3m oraz profesjonalnym oświetleniem i oświetleniowcem! Dzięki temu na każdej sali weselnej jest i profesjonalnie, i komfortowo.

Biesiada: Oczywiście. Adrian mówi: “To element tradycji muzycznej naszego narodu. Idziemy zatem za głosem, że tradycję należy podtrzymać w najlepszym wydaniu. Podczas biesiady przebieramy się w stroje biesiadne zaprojektowane specjalnie na tę okazję. Wychodzimy bliżej ludzi z instrumentami akustycznymi – skrzypce, akordeon i… tamburyn. Prowadzimy ją dwoma głosami”.

Smaczek od zespołu: Przyjacielskie podejście! “Staramy się od samego początku pomóc, doradzić, zaproponować rozwiązania płynące z naszego doświadczenia. Często rozmawiamy o tym, którą salę weselną wybrać, którego fotografa lub ekipę filmową, a nawet gdzie zamówić tort czy kupić bądź uszyć suknię ślubną”

  1. GIGBAND

gigband.pl

Odpowiedzi otrzymałem od Wojtka. Bardzo konkretny chłopak :). Czytajcie poniżej!

Ile czasu istnieje: Od 2011 roku.

Co ich nakręca: Mówią: “Nakręca nas Rock&Roll, a co lubimy? Oczywiście pełen parkiet”.

Co ich wyróżnia: Grają ogólną przekrojówkę – najbardziej znane i lubiane hity. Jeśli chodzi o disco-polo, mają w repertuarze te „sztandarowe” kawałki, natomiast bardzo lubią grać numery rock&rollowe oraz rockowe! Jeśli ktoś chciałby usłyszeć, np. Metallicę na weselu, to już wie gdzie szukać.

Preferencje weselne (sale, miasta): Cała Polska stoi otworem.

Repertuar: Zacytuję Wojtka: “Gramy każdą muzykę, jeśli jest na nasz skład :)”

Instrumentarium: Skład jest sześcioosobowy: klawisze, gitara elektryczna, gitara basowa, perkusja, wokal damski i wokal męski/ konferansjerka.

Oczepiny: Oczepiny mają być optymalne: ani za długie, ani za krótkie. Proponują sprawdzone konkursy: zawsze bez obrażania i z zachowaniem dobrego smaku.

Oświetlenie: Cytując: “Mamy oświetlenie, natomiast najbardziej skupiamy się na graniu” :).

Biesiada: Owszem grają biesiadę z akordeonem i tamburynem.

Smaczek od zespołu: “Zapraszamy do współpracy!”

  1. AKUSTYCZNI

ZespolAkustyczni.pl

dobry zespół na wesele białystok

Ile czasu istnieje: Od ponad dekady.

Co ich nakręca: Tu trzeba zacytować, jest to godna powtórzenia odpowiedź! “Uśmiech na twarzy młodych i zakwasy gości – naszą misją jest „zatańczyć wszystkich na śmierć”, aczkolwiek bez przymusu – chcesz zjeść całego tatara albo wypić z każdym, zaś tańce Ci nie w smak? Proszę bardzo, do woli – nie zmuszamy nikogo do niczego. Ale z nami i tak zatańczysz ;)”

Co ich wyróżnia: To co nas wyróżnia, to bardzo duży, siedmioosobowy skład, repertuar zorientowany na dużo energii no i … ogromna niechęć do disco polo”.

Preferencje weselne (sale, miasta): Tutaj mają konkretne oczekiwania! Preferują wesela tam, gdzie nie ma kafelków wszędzie, gdzie nie spojrzysz. “Wówczas akustyka jest o wiele lepsza, a co za tym idzie – przyjemność z grania również”.

Repertuar: Grają niemal wszystko, co da się przełożyć na język 5 instrumentów i dwóch wokali, chociaż mierzyli się również ze sprawami nieomal niewykonalnymi ;). WAŻNE: To, czego grać nie lubią (a co za tym idzie, również nieszczególnie to praktykują) to disco polo.

Instrumentarium: Wokal damski, męski, trąbka, gitary elektryczna i basowa, instrumenty klawiszowe oraz perkusja akustyczna.

Oczepiny: Formę oczepin wybiera para młoda. “Sugerujemy, żeby było to max 30 minut – wówczas prędzej możemy robić to, co kochamy – grać i bawić gości!”

Oświetlenie: Skupiają się głównie na graniu. Odpowiedź doprawdy kwiecista: “nasze oświetlenie jest stricte ozdobne, ale chętnie polecimy kogoś, kto zaświeci niczym słońce w zenicie”.

Biesiada: Sami mówią, że “Biesiadą porywamy nawet najbardziej zatwardziałych okupantów miejsc przy stole!”

Smaczek od zespołu: “Tańczący goście to jest to, z czego czerpiemy energię, zaś dobre słowo od pary młodej to miód na nasze serca. Nieść radość, świetnie się bawić – to nasze motto”.

  1. OSTROWSCY BAND

facebook.com/ostrowscyband

Tutaj głos zabrała rozśpiewana Jola, która przybliżyła nam ten przebojowy zespół.

Ile czasu istnieje: Historia ich muzykowania jest bardzo długa. Warto zaznaczyć, że są pokoleniową rodziną z tradycjami muzycznymi. Na weselach grał najpierw Dziadek ze swoimi braćmi, później dołączył do nich tato obecnych członków zespołu. Grał on w zespole muzycznym Eksperyment. Natomiast zespół OstrowsscyBand powstał w 2001 roku. (Chłopaki mieli po 16 i 17 lat…). Jola i Mateusz doszli później, natomiast podstawowy skład: tato Wojtek, Piotrek i Paweł grają razem już od 20 lat!

Co ich nakręca: Cytuję: “Motywacją jest dla nas zadowolenie pary młodej, rodziców, a także gości z oprawy. Ogromną radość i satysfakcję sprawia nam fakt, gdy na koniec wesela podchodzą do nas goście, a Para Młoda i dziękuję nam za dobrze wykonaną pracę. Najbardziej nakręcają nas goście na parkiecie. Jeżeli widzimy że nasza energia przekłada się na ich zachowanie wiemy, że to wesele będzie istną petardą!”.

Co ich wyróżnia: Tu również warto zacytować, bo wzruszająca odpowiedź! “Na pewno to, że jesteśmy rodziną. Nasz podstawowy skład jest niezmienny od 20 lat. Bywa tak, że w jednej rodzinie graliśmy aż cztery razy. Każde wesele jest inne, a repertuar dostosowujemy do indywidualnych potrzeb Pary Młodej i gości. Także wyróżnia nas duża elastyczność”.

Preferencje weselne (sale, miasta): Bez znaczenia! Grają w całej Polsce. Są przygotowani do grania w salach bankietowych, jak i w tradycyjnych stodołach znajdujących się na podwórku Pary Młodej.

Repertuar: “Gramy każdy rodzaj muzyki. To wszystko zależy od preferencji Pary Młodej. Jeśli młodzi chcą więcej muzyki polskiej, polskiego rocka czy też zagranicznych hitów to jak najbardziej to zagramy. Dla wszystkich miłośników muzyki tanecznej i Pana Zenona Martyniuka również znajdzie się repertuar ;)”. Ekipa na bieżąco obserwuje rozwój dynamiczny danego wesela i dopasowuje do niego muzykę.

Instrumentarium: instrumenty klawiszowe, gitara elektryczna i basowa, perkusja, saksofon, akordeon, skrzypce. Mówią: “To, że mamy pełne instrumentarium często jest dodatkowym atutem na weselach, gdzie są muzycy”. Często goście występują przy Parze Młodej dzięki pełnemu instrumentarium, zespół jest na to otwarty!

Oczepiny: Starają się robić takie oczepiny, aby mogła uczestniczyć w nich jak największa liczba osób. Wykonują swoje konkursy, które proponują Parze Młodej, jednak jeśli mają oni pomysły na swoje zabawy, to są elastyczni!

O co wg zespołu warto ich spytać przed imprezą? Czy potrafi dostosować repertuar i zabawy do potrzeb Pary Młodej I gości.

Oświetlenie: Jest bardzo ważne, aby stworzyć odpowiedni klimat sceniczny. Dużą wagę przywiązują też do odpowiedniego nagłośnienia sali.

Biesiada: Jasne, bardzo ważna! “Wychodzimy do ludzi, z instrumentami, a oni bardzo lubią z nami śpiewać”. Granie na tak zwanych „żywych” instrumentach jest w tej kwestii bardzo wielkim atutem. Biesiada to wisienka na torcie w ich zespole.

Smaczek od zespołu: “Jesteśmy zespołem, który nie tylko przywiązuję uwagę do dobrego grania muzyki, ale w dużym stopniu skupiamy się na prowadzeniu wesela. Jesteśmy bardzo otwarci i lubimy wchodzić w interakcje z gośćmi. Jeśli widzimy, że nasze prowadzenie podoba się gościom, wtedy dodaje nam to jeszcze więcej energii do działania i wykonywania swojej pracy na ponad 100 %. Nasze wesela nigdy nie są takie same. Wszystkie Pary są nam bardzo bliskie, a niektóre stają się naszymi przyjaciółmi na lata”.

Uff… I to nasza mocna, muzyczna szóstka na szóstkę! Jest w czym wybierać! Mam nadzieję, że teraz z łatwością znajdziecie dobry zespół na wesele. Białystok ma wiele do zaoferowania.

Warto wspomnieć również o innych profesjonalistach z muzycznej weselnej sceny Podlasia. Na uwagę zasługują również te dwa zespoły na wesele w woj. Podlaskim:

BAILAR MUSIC BAND: bailar.com.pl

MEGA BAND: zespolmega.pl

Z nimi także zabawa będzie iście szampańska!

Podsumowując TOP OF THE TOP :), naprawdę polecam zainteresować się którymś z wyróżnionych przeze mnie zespołów na wesele. To zawodowcy w każdym calu, dla których priorytetem są dwie rzeczy: dobro Młodej Pary i zadowolenie gości. Biją z nich szczerość, sympatyczność, chęć doradztwa zakochanym i dopieszczenia ich w Tym Ważnym Dniu. Jeżeli chcecie zatrudnić muzyczną ekipę, na której można polegać na 100 %, to podałem Wam naprawdę “śmietankę” czyli najlepsze zespoły weselne w Białymstoku i w Podlaskiem. Niespodziewane sytuacje im niestraszne. Zawsze trzymają fason! Ten entuzjazm, doświadczenie, szczerość i przede wszystkim TALENT sprawią, że razem stworzycie fenomenalne wesele.

Jeśli zadawaliście sobie pytanie: jaki zespół na wesele w Białymstoku wybrać? To poznaliście już te dobre, profesjonalne zespoły weselne w Białymstoku i znacie moją opinie.

Najlepszy zespół weselny w Białymstoku na Wasze wesele wybrany? A może zastanawiacie się nad DJ-em? Zobaczcie moją listę polecanych DJ na wesele w Białymstoku.

Pragnę życzyć Wam słusznych wyborów i radosnego życia także po ślubie! A nuż spotkamy się na Waszym przyjęciu weselnym, gdzie jako fotograf ślubny zrobię pamiątkowe zdjęcia z roztańczonymi gośćmi w tle i powiecie mi osobiście: “Krzysiek, miałeś rację, ten zespół to petarda?!”. Pozostańmy w kontakcie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *