sesja ślubna świece dymne

Sesja ślubna ze świecami dymnymi na Podlaskich Wydmach

Sesja ślubna to nieodłączny element ślubu i wesela, ale każda kolejna para młoda pragnie sesji innej niż wszystkie, oryginalnej, niepowtarzalnej, w takim miejscu, które jednocześnie daje wiele możliwości  fotografowi i młodym, a z drugiej strony jest mało uczęszczane i rzadko pojawia się na zdjęciach ślubnych. O takim plenerze marzyli Kinga i Kamil, dlatego z entuzjazmem zgodzili się na proponowane przeze mnie miejsce na sesję ślubną. Podlaskie, a dokładnie okolice miejscowości Grądy-Woniecko dysponują niezwykłym miejscem, jakim jest stanowisko wydmowe. Jeśli szukacie miejsca innego niż wszystkie, Podlaskie Wydmy to jest to.

Sesja ślubna – Podlaskie Wydmy

Stanowisko, które odwiedziłem z Kingą i Kamilem znajduje się w pobliżu Grądów-Woniecko na polu wydmowym ukształtowanym na terasie rzecznym na lewym brzegu Narwi. Jednak, aby zrobić zdjęcia nad rzeką, trzeba przejechać kilka kilometrów, ponieważ od strony wydm dojście do rzeki jest niemożliwe. Wydmy są zabytkiem, a na ich terenie toczą się badania archeologiczne, jest to pozostałość lądolodu, który wędrował przez te tereny i ukształtował dolinę rzeki. Wydmy nad Narwią to naprawdę urocze, malownicze miejsce. Nie ma tu bujnej roślinności, ale jest za duża przestrzeń, która umożliwia postawienie pary młodej w centrum wydarzeń. Tutaj to Wy i tylko Wy gracie pierwsze skrzypce, dlatego sesja ślubna – Podlaskie Wydmy to znakomity pomysł.

Sesja ślubna Podlaskie Wydmy – dlaczego warto?

Niezwykły krajobraz to nie są jedyne atuty tego miejsca. Łatwo tutaj dojechać, ponieważ cały czas jedzie się asfaltową drogą, nie ma również problemów z parkowaniem. Jest tutaj mnóstwo miejsca na plener ślubny, Podlasie dysponuje wprawdzie innymi atrakcyjnymi lokalizacjami, które mija się po drodze, ale umawiając się na sesję na Wydmach, nie trzeba się obawiać, że natkniemy się na inną parę i innego fotografa. A nawet jeśli będzie się odbywała inna sesja, to miejsca wystarczy dla wszystkich. Wydmy to nie tylko piasek,  zdjęcia tutaj można robić na tle wielkiej brzozy, na trawie, na pagórkach i oczywiście na… piasku, dlatego są one różnorodne. Taka “dzika przyroda” ciekawie kontrastuje z odświętnym strojami młodych, a jednocześnie niweluje poczucie skrępowania, co powoduje, że młodzi pozują swobodnie i zdjęcia są naturalne. Dobrą robotę robi na wydmach wiatr, dzięki któremu można zrobić niepowtarzalne ujęcia, co z resztą widać na fotografiach z sesji  Kingi i Kamila. Wydawać by się mogło, że na wydmach niewiele się dzieje, ale przyroda stwarza wiele możliwości, wystarczy popatrzeć na niezwykłe zdjęcie z chmurami. No i oczywiście nie można zapomnieć o malowniczych zachodach słońca nad Narwią

Sesja ślubna z racami

            Kolorowy dym z rac to znakomity pomysł do wykorzystania podczas sesji ślubnej, jednak nie wszędzie można sobie pozwolić na użycie rac. Z pewnością nie można tego zrobić w zamkniętej przestrzeni, w grę wchodzi plener i to tylko taki, gdzie nie zagrażamy lub nie przeszkadzamy postronnym użytkownikom tej przestrzeni. Wydmy nadają się do tego znakomicie. Lekki wiatr na wydmach sprzyja ciekawym zajęciom, będzie to więc udana sesja ślubna. Świece dymne możecie trzymać w dłoniach lub położyć na piasku, w zależności od siły wiatru ułożą się w oryginalny wzór lub będą stanowiły kolorowe tło dla pary. Zdjęcia ślubne z racami Kingi i Kamila na Podlaskich Wydmach wyszły wspaniale!

Spodobała Ci się ta sesja ślubna ze świecami dymnymi na Podlaskich Wydmach? Zobacz równie ciekawą sesję ślubną nad jeziorem oraz sesja ślubna w stylu boho.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *