Dębowy Las wesele i ślub

Dębowy Las: wesele w harmonii z naturą

Kiedy coś nam nie wychodzi, często mówimy, że „jesteśmy w lesie”. Ja tego w ogóle nie rozumiem!  W lesie?! Przecież las to synonim pięknego otoczenia przyrody i harmonii serca! A Dębowy Las: sala weselna, którą oferują oraz cały przestrony kompleks, to miejsce naprawdę godne uwagi. Miałem przyjemność fotografować tu przyjęcia i wiem z doświadczenia że Dębowy Las opinie zbiera naprawdę pozytywne. Cóż się dziwić!

Dębowy Las, wesele: moje wrażenia i wskazówki

Wjazd na teren Dębowego Lasu jest zamknięty, monitorowany i otwierany po rozmowie przez domofon. Można tu poczuć się bezpiecznie. Całość otula, zgodnie z obietnicą z nazwy, piękny las dostojnych dębów. Lubię taki naturalny klimat! Miejsce to jawi się niczym baśniowa kraina: owocowe drzewka oraz mnóstwo migoczących żaróweczek tworzą niepowtarzalną atmosferę. Wśród drzew porozwieszane są duże ramy obrazów, kusząca do odpoczynku huśtawka, ale mamy też miejsce na ognisko i czekające na gości ławki. Zwłaszcza seniorzy lubią odpoczywać na wygodnym ganku. Coś dla spostrzegawczych: znajdziecie wspomniane elementy na zdjęciach?

Dębowy Las: a co z noclegiem?

Chociaż na terenie obiektu, mamy zakwaterowanie dla letników, to nie ma co liczyć na miejsca noclegowe dla gości. Jest ich znikoma liczba. Najbliższe miejsca do przenocowania dla gości znajdują się w miejscowości Budy Czarnockie (Dworek Maria). Miałem okazję tam spać i polecam tę agroturystykę, podobno ceny są przyzwoite, a standard dobry: http://dworekmaria.pl/ 

Nieopodal, parę kilometrów dalej jest też Piątnica i Łomża, gdzie można znaleźć różne obiekty hotelowe.

Dębowy Las: sala weselna czaruje klimatem i kusi jedzeniem!

Przez żołądek do serca! A czyż nie o serce tu chodzi? Miejsce wyróżnia się własną kuchnią zamiast cateringu z zewnątrz. I dobrze! Duża stodoła utrzymana w rustykalnym stylu to idealne tło dla zakochanych. Dębowy Las to miejsce często wybierane na wesele. Wspomniane migoczące lampeczki tworzą piękny klimat przy pierwszym tańcu. Jako fotograf miałem dzięki nim kreatywne wyzwania, lubię to! Dębowy Las oferuje oczywiście parking, ale jest on w innej części kompleksu. Wychodząc na zewnątrz można pooddychać świeżym powietrzem bez psującego przyrodę widoku aut. Niebanalnym rozwiązaniem są „okna/ nie okna” (sam nie wiem jak to nazwać? Takie otwory w ścianach, które są pozaciągane przezroczystym materiałem z plexy. Gdy tylko największy upał mija, są one zwijane i w stodole wyrównuje się temperatura z pogodą na zewnątrz. Daje to uczucie pożądanej tak bardzo na weselu rześkości! Zapytasz o komary? Na to Dębowy Las także ma sposób! Na zewnątrz jest dużo pozapalanych światełek, tak że nie ma problemu z owadami w środku.

Dębowy Las (wesele): parę słów uznania dla Pana Właściciela

Dbałość o szczegóły i zaangażowanie właściciela, pana Piotra, to ISTNY KOSMOS! Krząta się zawsze do samego końca wesela. Byłem na tej sali weselnej do 3 rano i pan Piotr cały czas był. Doglądał wszystkiego z uśmiechem na twarzy i super energią. Imponuje mi, że od zamknięcia sali do kwestii logistycznych, pan Piotr czuwa nad wszystkim, zapewniając doskonałą organizację i komfort wszystkim: gościom, Młodym i obsłudze. Jednym z najbardziej sielskich elementów jest klasyczny „wiejski stół” (z OBŁĘDNYMI ŻEBERKAMI! Mniaaam!) ogłaszany osobiście przez Tatę Pana Piotra – Szefa Seniora, co dodaje lokalnego charakterku. Panie obsługi ubrane w stroje regionalne dopełniają autentycznego klimatu. Cudny rustykalny vibe. Dębowy Las oferuje też opcję skorzystania ze szklarni na potrzeby sesji ślubnej: wychodzą tam piękne ujęcia.

Dębowy Las (sala weselna): tu wszystko gra!

Pamiętajcie, że warto dobrać oprawę muzyczną tak, aby pasowała do klimatu sali: Pan Piotr również to podkreśla. Tu też dba o każdy detal. DJ otrzymuje plan dnia na wydrukowanej kartce, a właściciel ustala nawet miejsce podania tortu na zewnątrz, z myślą o fotografii ślubnej.

Tak naprawdę wszystko zależy od Waszych potrzeb. Spójrzcie na zdjęcia. Subtelne oświetlenie czy dyskotekowy szał? Tak naprawdę zestaw świateł CAŁKOWICIE zmienia klimat wesela. Takie miejsca jak Dębowy Las totalnie nie pasują do kolorów typu magenta, fiolet, niebieski, różowy. Te barwy tworzą lepsze połączenia z białymi salami Glamour. Chociaż jako fotograf, przyznam Wam, że nie przepadam za efektem, jakie te światła dają na skórze ludzkiej. Nieco demoniczne… Dlatego mam dla Was megaważną radę! Pytajcie DJa o zdjęcia z poprzednich wesel. Jeśli gra bez pomocnika, to niemal na pewno nie będzie miał czasu operować oświetleniem tak, aby uniknąć „kolorowego piekiełka”. Z doświadczenia wiem, że sale takie jak Dębowy Las potrzebują barw w odcieniu bieli, ewentualnie pomarańczy czy ciepłej żółci. Drewno przytuli takie odcienie i wyjdzie przyjemnie i klimatycznie. Magenta w połączeniu z sielankowym klimatem, naturalnymi kwiatuszkami i rzemieślniczymi świecami będzie wyglądać… no, po prostu źle, co Wam będę ściemniał.

Dębowy Las: opinie mówią same za siebie! Pora na slow wedding

Tak, z ręką na sercu przyznaję, że Dębowy Las (sala weselna) to wspaniałe miejsce na przyjęcie. Jednak warto na deser wspomnieć, że tworzy genialną kompozycję z weselem w stylu slow, a nie z pompatycznym przepychem glamour. Nie pasują tu też „szmery bajery”, agresywne LEDY i niesmaczne zabawy na parkiecie. To typowe miejsce z klasą. Do Dębowego Lasu poleciłbym z atrakcji tę fotobudkę, wpisze się w atmosferę miejsca: https://www.instagram.com/fotoklasyk

Podsumowując: w tym miejscu czuć ducha życzliwości, wrażliwości i po prostu ludzkiej serdeczności. Jeśli współgra to z Waszymi potrzebami, Dębowy Las będzie rewelacyjnym tłem dla świętowania Waszego wesela.

Jak widać Dębowy las to równie świetne miejsce na wesele i ślub w plenerze

Spodobała Ci się opcja ślubu i wesela w Dębowym Lesie? Zobacz również: wesele w Folwarku Nadawki oraz Chacie za wsią Hamulka

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *