Belweder Białystok wesele

Hotel i restauracja Belweder Białystok – wesele Marty i Błażeja

Niekiedy jest tak, że ludzi łączy przeznaczenie, a czasem… jest to Instagram ;). Właśnie tak znaleźli mnie Marta z Błażejem: para, której wesele mieścił gustowny hotel Belweder. Białystok to główny obszar mojego działania, zatem nadeszła pora, abym odwiedził to miejsce na mapie miasta ze swoim aparatem i kolejną zakochaną parą. Ich ślub miał odbyć się 20 czerwca 2020 roku, ale –  jak doskonale wiemy –  był to początkowy okres szalejącej pandemii. Z tego względu cała ceremonia została przełożona dokładnie o rok. I w końcu… udało się!

Hotel i restauracja Belweder – Białystok. Ale przed weselem… ślub!

Ludzie, o których dziś mówię, to mocno stąpająca po ziemi para, która postanowiła połączyć swoje życiowe ścieżki sakramentalnym węzłem małżeństwa. Błażej jest coachem biznesowym, a Marta pracuje w podlaskim urzędzie wojewódzkim. Obydwoje wychodzili w dniu ślubu ze swoich rodzinnych domów i błogosławieństwo miało miejsce w każdym z nich. Miałem oczywiście okazję fotografować przygotowania. Jako ciekawostkę dodam, że na czas przygotowań rodzice panny młodej musieli opuścić swoje włości wraz z psem, ponieważ to podobny jakiś groźny zawodnik. Zanim rozpoczęło się przyjęcie w restauracji Belweder, Białystok przywitał nas perłą kolekcji świątyń: pięknym kościołem św. Rocha. Powiem Wam szczerze, że mam go „obstrzelany” z każdej strony. Jest to jedna z moich ukochanych lokalizacji. Fotografuję go bardzo często.

Ceremonia przebiegła bardzo sprawnie i klasycznie. Gościom i Parze Młodej oprócz mnie towarzyszył kamerzysta. Dekoracje przygotowywała Ewelina z Pracowni Florystycznej Wrzosowisko. Przypominam o poradniku, w którym kwieciście rozpisałem się o usługach florystycznych w okolicach (link na końcu artykułu). Ewelina również ma tam swoje zaszczytne miejsce. Na wyjściu para została obsypana białymi płatkami róż. Oczywiście zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie całej rodziny. Czekał nas kolejny punkt tego wyjątkowego dnia: wesele w hotelu Belweder Białystok.

Hej wesele! – Hotel Belweder – Białystok

Opinie i uczucia starszych członków rodziny były zdecydowanie ważne dla Pary Młodej. Dziadkowie byli na przygotowaniach w domu oraz na ślubie, ale na weselu w Belwederze była tylko Babcia Pana młodego. Jak wspomniałem, na uznanie zasługuje fakt, że Parze ewidentnie zależało na bardziej wiekowej części zaproszonych gości. Bardzo o nich dbali i czuwali, aby mieć z nimi wiele zdjęć. Co więcej, w specjalnie przygotowanej przeze mnie ankiecie udzielili odpowiedzi, że zależy im wyjątkowo za zdjęciu grupowym pod kościołem i fotografiach z gośćmi w małych grupach.

Nadszedł moment, żeby rozpocząć część imprezy w hotelu Belweder. Białystok i Podlasie w swoich granicach mają wiele restauracji i sal weselnych, ale to zdecydowanie miejsce na przyjęcia w stylu glamour. Na uznanie zasługują piękne wykończenia restauracji Belweder. Ładna biała sala, bardzo przestronna, sprawia wizualnie ciekawe wrażenie. Co prawda to spore wyzwanie dla fotografa ślubnego. Sala ma też ma charakterystyczne kolumny, które nieco przeszkadzają w wykonywaniu fotografii. Jeśli zdecydujecie się na wesele w hotelu i restauracji Belweder, dajcie znać wybranemu fotografowi o tym szczególe. W kulminacyjnym momencie sala została wypełniona dźwiękami piosenki „You are the reason”. Młodzi odtańczyli do niej swój pierwszy taniec. DJ, który zajmował się muzyczną częścią przyjęcia, to profesjonalista w każdym calu. Polecam Darka Dareckiego z ręką na sercu. Świetny facet oraz ekspert nie tylko w muzyce, ale i komunikacji. Dobrze dogadywał się z gośćmi i profesjonalnie lawirował między ich życzeniami o disco polo, a tym czego oczekiwali Młodzi. Ma mnóstwo naturalnego taktu, co przy pracy DJ-a jest niezbędne. Co zabawne, powiem Wam anegdotę: Babcia Pana młodego, która była na weselu zamówiła piosenkę dla pary młodej i chciała za to dodatkowo… zapłacić. Widziałem to i uchwyciłem ten „kontrowersyjny smaczek” starej szkoły na zdjęciach. 😉

Belweder Białystok – opinie dot. wesela

Podczas rozmów o lokalizacji Hotel Belweder, Białystok – opinie możemy usłyszeć różne. Jest parę plusów i minusów. Pamiętajcie, aby zawierając umowę, ustalić dokładnie z salą liczbę członków obsługi. Tutaj brakowało rąk do pomocy. Również pomyślcie nad rozstawieniem stołów tak, aby to Wam pasowało to jak najbardziej. Warto zadbać o takie detale: jako osoba, która ma już spore doświadczenie w fotografowaniu wesel, chętnie doradzę Wam, na co warto zwrócić uwagę. Teraz zaś pora pochwalić Belweder! Białystok ma różne sale weselne z różnymi udogodnieniami, ale nie wszędzie znajduje się wyznaczony obszar do posiedzenia, żeby wypocząć. Tutaj znajdziemy specjalne miejsce: wystarczające dla kilkudziesięciu osób. Co ważne, znajduje się na sali weselnej, dzięki czemu nie  „wyciąga” gości poza nią. Uważam, to za istotne, ponieważ osoby chcące się zrelaksować słyszą i widzą, co dzieje się aktualnie na sali i na parkiecie. Dzięki temu mogą na bieżąco włączać się do zabaw.

Jeśli chcesz poznać moją opinie to Hotel i restauracja Belweder to zdecydowanie dobre miejsce na wesele, gdzie będzie minimum 150 gości. Mniejsze wesela „utoną” w przestrzeniach tej sali… Jeśli planujecie duże weselicho, pochylcie się nad tą lokalizacją. Zapraszam również do skorzystania z moich usług fotograficznych i doradczych!

Przydatne linki:

Spodobało CI się wesele w hotelu i restauracji Belweder? Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *