bukiet ślubny Białystok

NAJPIĘKNIEJSZE DEKORACJE I BUKIETY ŚLUBNE – BIAŁYSTOK – SPRAWDŹ TOP 6 FLORYSTÓW REGIONU!

Kiedy ludzie szukają męża albo żony i chodzą na randki, często słyszą: „tego kwiatu jest pół światu”. Jednak kiedy już znajdą najbliższą sercu osobę, kwiaty nabierają nowego znaczenia. Muszą być wyjątkowe i uświetniające wyjątkowy dzień zaślubin! Wówczas do akcji wkracza pewien superbohater! Zawód: florysta. Białystok ma w swoich granicach wiele osób, które zajmują się ślicznymi wiązankami. A mi udało się do kilku dotrzeć!

Dzisiaj polecę Wam TOP 6 FLORYSTÓW (wśród nich studia, pracownie, duety, ekipy i samodzielne zdolniachy), którzy zrobią Wam m. in. najpiękniejszy bukiet ślubny. Białystok to, jak większość czytających wie, główny obszar mojego działania. Zatem profesjonalistki, z którymi przeprowadziłem mini-wywiady pochodzą z naszej stolicy Podlasia i tu działają. Wywiady umieszczam w kolejności przypadkowej, ponieważ każda z Pań zasługuje na takie samo uznanie. DUŻE uznanie! Wszystkim zadałem te same pytania, jednak odpowiedzi to personalny wybór każdej florystki. Niektóre odpowiedziały na wszystkie, inne wybrały ulubione zapytania. Jednak każda uchyliła rąbka tajemnicy.

Czy ich opisy będą równie kwieciste jak owoce ich pracy? Zobaczcie!

Ewelina Szklarzewska – Pracownia Florystyczna Wrzosowisko

Jej pasją jest oczywiście florystyka. Białystok to miejsce, w którym znajduje się pracownia Eweliny. Zobaczcie, czym się ze mną podzieliła…

Parę słów o Tobie/ Was…

Tu Ewelina i moja Pracownia Florystyczna Wrzosowisko! Nazwa jest odzwierciedleniem tego, co uwielbiam, czyli odcieni fioletu i lasu, głównie borów z wrzosowymi polanami. A pracownia powstała dlatego, że jestem na co dzień leśnikiem i doba mająca tylko 24 godziny pozwala mi realizować kwiatuszkowe zamówienia właśnie w tej formule.

Jak daleko od Białegostoku dojeżdżacie z realizacjami?

Gospodarczo i logistycznie maksymalną odległością jest do 100 kilometrów od Białegostoku.

Ile czasu działa Twoja marka?

Powstała na przełomie 2018/2019 roku. Nie jestem w stanie podać konkretnej daty, bo dekoracje kwiatowe na początku były tylko pasją, a dopiero później stały się działalnością.

Co szczególnie lubisz?

W dekoracjach ślubnych lubię to, że mam możliwość poznania wielu ciekawych ludzi, którym mogę uświetnić kwiatami najważniejszy dzień w ich wspólnym życiu.

A czego nie lubisz?

Absolutnie nie zgodzę się udekorować ołtarzy świątyń ani stołu Państwa Młodych kwiatami sztucznymi. Uważam, że często mniej znaczy więcej. Jednak zawsze natura ma być w centrum uwagi, a nie sztuczność.

Co wyróżnia dobrego florystę?

Florysta z sercem do swojego zajęcia podejdzie do sprawy indywidualnie, dostosowując dekoracje do konkretnej uroczystości i ludzi. Kwiaty naprawdę potrafią wyrazić bardzo dużo.

Na co warto zwrócić uwagę?

W swoich dekoracjach ogromną uwagę przywiązuje do wyboru materiału roślinnego. Dzieje się to już na etapie przygotowywania oferty i jest tak z dwóch względów. Po pierwsze, jako przyrodnik lubię rośliny, a o drugie zawsze stawiam się w skórze Panny Młodej. Wiem, że sama nie chciałabym mieć niemiłych niespodzianek na własnym ślubie.

Jakie są trendy 2022 we florystyce?

Instytut Pantone wybrał kolor Very Peri, odcień niebieskiego mocno wpadający w fiolet. To już kolejny rok z fioletem, także to będzie wspaniały rok 2022, czego sobie i wszystkim życzę.

A na deser rada…

Oj, ja uważam, że powinny to być dekoracje i kwiaty, które po prostu podobają się Parze Młodej. Mają współgrać z otoczeniem, w którym odbywać się będą uroczystości. DEKORACJE DLA PARY MŁODEJ, A NIE ODWROTNIE :).

Dane kontaktowe:

Paula Kunikowska – Dekoracje Ślubne Cuento

Ona zrobi piękne i profesjonalne bukiety ślubne. Białystok ma w swoich granicach kobietę-petardę, która ogarnie wszystko na tip top. Oto Paula i jej CUENTO!

Parę słów o Tobie/ Was…

Nazywam się Paula i prowadzę firmę Dekoracje Ślubne Cuento. W naszej firmie na stałe pracują dwie dziewczyny: Magda (moja prawa ręka) oraz Paulina. Skład ekipy tak naprawdę jest zależny od wymagań wielkościowych dekoracji. Nasze maximum jakie osiągnęliśmy, to 6 osób do jednego zamówienia.

Jak daleko od Białegostoku dojeżdżacie z realizacjami?

Pracujemy na terenie całej Polski! Gościliśmy już nie raz w Warszawie. Najdalej nasze kwiatuszki dotarły do Szczecina. 

Czym dokładnie zajmuje się florystka?

Florysta/dekorator zajmuje się spełnianiem marzeń każdej Panny Młodej. Nie ma rzeczy niemożliwych. 🙂

Ile czasu działa Twoja marka?

Pierwsze śluby zaczęliśmy dekorować w 2016 roku, choć broniłam się rękami i nogami, że nie będę tego robić i w życiu nie pójdę do szkoły! A jednak… Wkręciłam się i pierwszą salę weselną udekorowałam zimą. Był to Folwark Nadawki w 2018 roku.

Co wyróżnia Waszą markę?

Bardzo lubimy wymyślać raz po raz nowe rzeczy! Wprowadzać, kupować, działać! Jednym słowem: być ciągle w ruchu. Mamy bardzo szeroki wybór dekoracji. Z każdym sezonem go poszerzamy. Mamy kilka elementów typowo dekoracyjnych, które są kojarzone z naszą firmą. Jednakże niekiedy dostaję wiadomości, że ktoś już zrobił takie same… Człowiek z jednej strony się cieszy, bo skoro kopiują to od najlepszych! Ale druga strona medalu jest taka, że wkładasz w to wszystko tyle pracy i serca, a tu ktoś gotowe projekty – mówiąc wprost – zżyna i wystawia specjalną tańszą ofertę. To nie w naszym stylu: jest to nie w porządku. My wszystko wykonujemy samodzielnie i z serca: od kwiatów, przez świeczniki, po obrusy czy serwetki.

Co szczególnie lubisz wykonywać? Wiązanki ślubne plenerowe, a może coś innego?

Zdecydowanie śluby plenerowe! Uwielbiam je zwłaszcza, gdy jest piękna pogoda, aczkolwiek dekoracje sali też są super. Zwłaszcza efekt końcowy.

Jak byś określiła to, co robicie?

Spełniamy marzenia, niczym wróżki. Wchodzimy na salę i… dzieje się magia!

Na co zwracasz uwagę podczas wstępnych rozmów z klientami?

Zawsze zachęcam do używania kwiatów sezonowych. Są one najlepszej jakości i trwałość jest świetna. Wybór kwiatów należy do mnie. Pary Młode ufają mi, jednak wcześniej pokazują mi, co im się podoba i na podstawie tego dobieram materiał roślinny.

Co zrobić, aby jak najlepiej dobrać kwiaty do uroczystości?

Zwracam uwagę na charaktery Pary Młodej. Pytam, co lubią, co im się podoba. Czasami jest tak, że pragną bieli i zieleni. Niekiedy np. stawiają na biel, pudrowy róż i zieleń. Taka standardowa dekoracja jednak kompletnie to do nich nie pasuje, co widzę na pierwszy rzut oka. Dostrzegam to od razu i wkraczam cała na kwiatowo ;), kierując ich na dobry tor. Zazwyczaj się zgadzają z moją profesjonalną opinią.

Jak sądzisz, o co warto zapytać florystę przed wykonaniem dekoracji?

Wystarczy mieć świetnego florystę, czyli mnie i ja już wszystko załatwię! Najważniejsze pytanie to TERMIN. Polecam spotkać się osobiście lub porozmawiać na kamerce internetowej, gdy nie ma innej możliwości. Jednak ważne jest sprawdzenie prosto w oczy, czy młodzi nadają z florystą na jednej fali.

Jakie są trendy 2022 we florystyce? A co już wyszło z mody?

Nie uznaję trendów! Uważam, że każdy powinien robić tak, jak jemu się podoba i dzięki temu to jest wyjątkowe. Niemodne zdecydowanie jest połączenie czerwonego i białego. Kiedyś było to bardzo popularne…

Po czym poznać dobrego / słabego florystę?

Dobrego florystę można poznać po tym, jak długo kwiaty stoją. Znam przypadki, gdzie nowe firmy dekoratorskie stawiały padnięte kwiaty pod ołtarz! Mnie wręcz pytają: Jakie zna Pani sztuczki, że kwiaty tak długo stoją?

A na deser rada…

Nie bójcie się wymyślać i odchodzić od standardów! To Wasz dzień i dekorator jest od tego, żeby stworzyć tę piękna bajkę.

Dane kontaktowe:

Kamila Puszko – JK Decor

Oto Kamila, która podzieliła się z nami swoimi przemyśleniami i kompetentnymi, treściwymi odpowiedziami w zakresie florystyki! Oto one:

Parę słów o Tobie/ Was…

Nazywam się Kamila Puszko. To ze mną kontaktują oraz spotkają się Pary Młode i ustalają szczegóły. Natomiast przy realizacjach zazwyczaj pracują 2 lub 3 osoby – w zależności od wielkości zamówienia, a także poziomu trudności wykonania dekoracji.

Jak daleko od Białegostoku dojeżdżacie z realizacjami?

Przeważnie przyjmujemy realizacje do 100 km od Białegostoku.

Ile czasu działa Twoja marka?

Parę lat upłynęło, a pasja do florystyki trwa :). Marka JK Dekor działa od 2018 roku.

Co wyróżnia Twoją markę?

Pasja przez wielkie P. Przede wszystkim my szczerze uwielbiamy naszą pracę! Motywuje nas widok zadowolonej Pary Młodej, a także piękne rzeczy, które tworzymy. Mamy zdecydowanie indywidualne podejście do każdej realizacji.

Co szczególnie lubisz wykonywać? Wiązanki ślubne plenerowe, a może coś innego?

Nie da się odpowiedzieć wprost na to pytanie, kiedy bardzo lubi się swoją pracę. Nie mamy żadnych wybrednych preferencji. PO PROSTU! Uwielbiamy dekorować, z całego serca kochamy kwiaty.

Jak byś określiła to, co robisz/ robicie?

Upiększamy! Sprawiamy, że ten szczególny i wyjątkowy dzień staje się jeszcze śliczniejszy. Dosłownie.

Na co zwracacie uwagę podczas wstępnych rozmów z klientami?

Od pierwszych chwil staramy się złapać dobry kontakt z Młodymi. Dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić najwyższą jakość świadczonych przez nas usług oraz aby móc spełniać najbardziej wyszukane ślubne marzenia naszych Par Młodych. Jesteśmy otwarci na propozycję naszych klientów, a także służymy swoim profesjonalnym doradztwem. Zadowolenie naszych usługobiorców jest dla nas najważniejsze.

Każda realizacja jest indywidualna, absolutnie wyjątkowa. Podczas naszych ustaleń z Parą Młodą wspólnie wybieramy najlepsze rozwiązania, oczywiście mocno wsłuchując się w oczekiwania Pary Młodej. To klucz dobrej współpracy.

Co zrobić, aby jak najlepiej dobrać kwiaty do uroczystości?

Wybrać dobrego specjalistę, który pomoże z wyborem odpowiednich kwiatów! Oczywista sprawa.

Jak sądzisz, o co warto zapytać florystę przed wykonaniem dekoracji?

Przede wszystkim warto zapoznać się z dotychczasowymi  realizacjami  firmy, z której usług chce skorzystać Para Młoda. To najprostszy sposób, żeby sprawdzić, czy nadajemy na jednej fali.

Po czym poznać dobrego florystę?

W mojej opinii dobry florysta powinien cechować się dużym poczuciem estetyki, a także wyróżniać się kreatywnością.

A na deser rada…

Pamiętajcie, że najważniejsze chwile w życiu potrzebują odpowiedniej oprawy!

Dane kontaktowe:

Justyna Dryglas – AIDA Studio Usług Dekoratorskich

Określa się mottem: Dekoracje tworzone z pasją dla Ciebie! Co Justyna Dryglas opowie nam o swojej marce AIDA? Sprawdźmy!

Parę słów o Tobie/ Was…

Nasze usługi dekoracji wnętrz i plenerów kierujemy do par planujących ślub, rodziców planujących komunie, osób organizujących imprezę okolicznościową, zarówno w dużym jak i kameralnym gronie. Przykłady naszych dekoracji możecie podziwiać na naszym Facebook lub w naszym biurze.

Jak daleko od Białegostoku dojeżdżacie z realizacjami?

Dojeżdżamy do naszych klientów w granicach około 100 km od Białegostoku.

Ile czasu działa Wasza marka?

Studio dekoracji „AIDA ” istnieje od 1997 roku! Dzięki wieloletniemu doświadczeniu pomożemy Wam w doborze stylu Waszego przyjęcia, tak by wszystkie elementy idealnie ze sobą współgrały!

Co wyróżnia Waszą markę?

Naszą pracą jest nasza pasja, śledzimy najnowsze trendy, tworzymy niepowtarzalne, autorskie dekoracje i aranżacje, tak aby by efekt zachwycił Was i Waszych gości! W swoich dekoracjach wykorzystujemy zarówno kwiaty sztuczne, jak i żywe, girlandy, kule kwiatowe, bukiety na stoły. Stół młodych ozdabiamy satyną, tiulem, szyfonem oraz kwiatami, świecznikami dużymi i małymi, w ofercie posiadamy również dekoracje LED. Wykonujemy również dodatkowe dekoracje takie jak łuki kwiatowe, ścianki do zdjęć, ozdobimy również dowolną inną powierzchnię w oprawę kwiatową.

Dbamy również o to, aby Państwo Młodzi świetnie się prezentowali, wykonując elementy florystyki ślubnej takie jak bukiety, wianki, korsarze, butonierki, kwiaty na podziękowania, przystrojenie auta do ślubu.

Co zrobić, aby jak najlepiej dobrać kwiaty do uroczystości?

Dbać o wszystko. Podczas ceremonii w kościele, cerkwi lub innej świątyni troszczymy się, aby wszystkie elementy dekoracji były zgodne ze sztuką, jak i wymaganiami duszpasterskimi i sakralnymi.

A na deser rada…

Dzięki pięknej oprawie Twoje najpiękniejsze chwile w życiu staną się jeszcze bardziej wyjątkowe!

Dane kontaktowe:

Aneta Dąbrowska i Anna Łagocka-Kalinowska  – Wystrojone – Studio Dekoracji

Ta dwójka to zestaw idealny. Przed Wami Aneta i Anna, które zajmują się razem pewnym studiem dekoracyjnym. Poznajcie je lepiej:

Parę słów o Tobie/ Was…

Aneta Dąbrowska i Anna Łagocka-Kalinowska. Duet dwóch mam i kompletnych przeciwieństw. Aneta – zmysł organizacyjny, logistyczny. Ania – dusza artystyczna z głową pełną pomysłów.

Jak daleko od Białegostoku dojeżdżacie z realizacjami?

Pracujemy na terenie województwa podlaskiego. Ciężko włożyć to w ramy liczone w kilometrach. Jeśli znajdzie się para młoda, która nie wyobraża sobie wesela bez naszych realizacji to oczywiście weźmiemy pod uwagę też trochę dalej położone województwo.

Czym dokładnie zajmuje się florystka?

Bardziej wolimy nazywać siebie dekoratorkami niż florystkami. Nie jesteśmy po szkołach, nie posiadamy takiego tytułu. Jesteśmy samoukami, wszystkiego uczyłyśmy się same i nadal uczymy się ciągle nowych technik. Każde wesele to nowe doświadczenie! Dekorujemy miejsca, otoczenie, przestrzeń przy użyciu m. in. kwiatów 🙂

Ile czasu działa Wasza marka?

Jeśli chodzi o profesjonalne usługi, to od ponad 2 lat. Jednak wcześniej dekorowałyśmy dużo uroczystości hobbystycznie: rodzinie i znajomym. Potem stwierdziłyśmy razem: „dlaczego by nie robić tego na szerszą skalę?” Ciężko podać jedną, konkretną datę.

Co wyróżnia Waszą markę?

Zacznijmy od tego, że nie znosimy nudy i wprost uwielbiamy wyzwania. Każdy nowy pomysł którego jeszcze nie realizowałyśmy bardzo nas ekscytuje! Największą motywacją i najcenniejszą nagrodą jest uśmiech i ta iskra w oku pary młodej, która wchodzi, nie widząc wcześniej dekoracji. Wkracza, rozgląda się i nagle… w jednej chwili pojawia się ten błysk zachwytu!

Co jeszcze nas wyróżnia? Może to, że jedna z nas jest absolwentką Akademii Sztuk pięknych i ma ogromny zmysł artystyczny, wyobrażenie przestrzenne. Druga natomiast ukończyła administrację i socjologię! Ma wrodzony zmysł analityczny i wszystko potrafi przełożyć na liczby i realne wartości. Staramy się zatem podejść do każdej pary indywidualnie i z każdej strony. Lubimy bezpośredni kontakt, gdyż uważamy, że rozmowa i zrozumienie klienta jest rzeczą najważniejszą. W rozmowie najlepiej jest przedstawić swoje marzenie i wizję tego jedynego i wyjątkowego dnia!

Co szczególnie lubicie wykonywać? Wiązanki ślubne plenerowe, a może coś innego?

Kochamy dekorować kościoły i śluby plenerowe. Ciężko nam powiedzieć, dlaczego, ale czujemy wtedy największą satysfakcję…

A czego nie lubicie?

Pracujemy tylko na żywych kwiatach, bo naszym zdaniem tylko one potrafią otulić i podkreślić tak ważny moment, wygląd, zapach, dotyk. Są kropką nad „i”! Jesteśmy też antyfankami zbyt dużego przepychu. Kochamy klasykę i nowoczesne, wysublimowane połączenia.

Jak byście określiły to, co robicie?

Spełniamy marzenia klientów, przy okazji robiąc to, co lubimy. Czego można chcieć więcej?

Na co zwracacie uwagę podczas wstępnych rozmów z klientami?

Zawsze zaczynamy od poznania tego, co para chciałaby mieć na swoim weselu, co im się zawsze podobało i było ich marzeniem. Jeśli klient nie wie, zadajemy pytania dodatkowe, które ułatwią nam naprowadzenie, co możemy zaproponować. Staramy się wysłuchać potrzeb i oczekiwań. Niejednokrotnie służymy radą i pomocą na bazie naszego doświadczenia.

Co zrobić, aby jak najlepiej dobrać kwiaty do uroczystości?

Wybór kwiatów i kolorów jest bardzo indywidualny. Pracujemy oczywiście na podstawie dostępności kwiatów w danych miesiącach. Wybór jest często wizją Pary Młodej. Jest dopasowany do stylu i charakteru ogólnego sali oraz wesela. Czasem jest kompromisem pomiędzy marzeniem a realnym budżetem :). Każdy kościół, sala i klimat miejsca sama przynosi pomysł na dekorację i kwiaty, które by tam pasowały. Często kwestia miejsca czy pory roku sugeruje, który kwiat będzie odpowiedni do panującej aury.

Jak sądzisz, o co warto zapytać florystę przed wykonaniem dekoracji?

  • Na jakich kwiatach pracuje (sztuczne czy naturalne)?
  • Czy ma wolny termin?
  • Czy wykonuje dany typ dekoracji? (czasami są wielkie konstrukcje i nie każdy podejmie takiego wyzwania)
  • Na terenie jakiego województwa pracuje?
  • zwyczajnie porozmawiać, czy nadają na podobnych falach i rozumieją jaki zamysł para chce pokazać.

Jakie są trendy 2022 we florystyce? A co już wyszło z mody?

Dekoracje  świetlne z lampek! Ten pomysł chyba nigdy nie straci na popularności. Masa skrzących światełek tworzy niepowtarzalny klimat. Dodatkowo: konkretny motyw przewodni wesela. Pary coraz częściej decydują się na konkretny kolor, ale też styl i typ całego wesela. Coraz mocniej chcą też podkreślić, że to oni są najważniejsi – pojawiają się napisy z imionami, zdjęcia, spersonalizowane dekoracje. Czasami próbujemy zasugerować modny kolor, ale uważamy, że najważniejsze jest to, aby para młoda była szczęśliwa. Nawet, jeśli chce coś co wyszło już z trendów.

I taki smaczek! Nie wiemy, czy są niemodne, ale my wzbraniamy się przed satynami iście z lat 80. Sztywnym tiulom też mówimy NIE.

Po czym poznać słabego florystę?

Staramy się nie oceniać pracy innych, jednak według nas nigdy nie można na siłę przepychać swoich pomysłów. To główny grzech.

Dane kontaktowe:

Ania i Sylwia Leszczyńskie – Girlanda Pracownia Florystyczna

I ostatnie na liście, ale oczywiście równie wspaniałe, jak pozostałe wyróżnione florystki! Prezentuję Anię i Sylwię, które prowadzą wspólnie Girlandę. Oto, jak odpowiedziały na zadane pytania:

Parę słów o Tobie/ Was…

Pracownia Florystyczna Girlanda to, można powiedzieć, firma rodzinna. Od kilku już lat pracujemy we florystycznym duecie: Mama i Córka – Ania i Sylwia Leszczyńskie. Nie ukrywamy jednak, że przy przygotowaniu opraw florystycznych pomaga nam cała Girlandowa Ekipa: kierowcy, pomocnicy, asystenci.

Jak daleko od Białegostoku dojeżdżacie z realizacjami?

Odległość realizacji nie stanowi dla nas większego problemu, o ile oczywiście odpowiednio wcześnie wpleciemy ją do naszego kalendarza. Trzeba mieć jednak świadomość tego, że wraz z odległością od Białegostoku wzrasta też budżet realizacji. Mamy określone tzw. minimum logistyczne dla danych odległości.

Czym dokładnie zajmuje się florystka?

Ciężko sztywno określić, czym zajmują się/powinni zajmować się floryści i florystki. Możemy powiedzieć ze swojej strony, że my zajmujemy się dekoracjami sal weselnych, ślubów plenerowych, chrzcin, komunii czy urodzin, ale także eventów czy imprez firmowych. Niechętnie natomiast zajmujemy się dekoracjami kościołów, zwykle tylko przy kompleksowych realizacjach w znacznej odległości od Białegostoku.

Ile czasu działa Wasza marka?

Kwiaciarnia Girlanda jest już na rynku ok. 12 lat. Od tego roku co prawda nieco zmieniamy naszą formę i działamy w formie Pracowni Florystycznej, niemniej jednak nieprzerwanie zajmujemy się dekoracjami ślubnymi.

Co wyróżnia Waszą markę?

Lubimy mówić, że florystyka w naszym wykonaniu łączy sztukę i zamiłowanie do kwiatów, ale przede wszystkim rzemiosło. Oprócz efektu wizualnego widocznego gołym okiem, bardzo zwracamy też uwagę na to, żeby wszelkie kompozycje wykonane były poprawnie technicznie, zgodnie z zasadami florystyki. Ciągle się doszkalamy, poszerzamy swoje kompetencje, pracujemy z najlepszymi florystami w Polsce i na świecie. Obie prowadzimy szkolenia florystyczne, warsztaty indywidualne i kierowane do konkretnych grup. Niejednokrotnie również wchodzimy w skład komisji sędziowskich podczas egzaminów. Ania jest nauczycielem praktycznej nauki zawodu z kwalifikacjami nauczycielskimi. Sylwia w 2018 zdobyła tytuł Mistrzyni Polski we Florystyce w kat. junior, w 2019 obroniła tytuł Mistrza Florystyki we Floral Academy, reprezentowała też Polskę na europejskich i światowych konkursach – m. in. EuroSkills w Budapeszcie i WorldSkills w Kazaniu

Co szczególnie lubisz wykonywać? Wiązanki ślubne plenerowe, a może coś innego?

Każda Para Młoda to inna historia, każda z nich lubi coś innego, oczekuje innego efektu – nasza rola w tym, żeby jak najlepiej zrozumieć ich oczekiwania, marzenia i za pomocą kwiatów zamienić to w realny obraz. Kiedy patrzymy na efekt finalny (często po wielu godzinach pracy), a potem czytamy wiadomości od zadowolonych Par Młodych – to jest właśnie największa satysfakcja.

Jak byście określiły to, co robicie?

Mówiąc wprost: spełniamy marzenia. Sprawiamy, że to co jest w wyobraźni Par Młodych staje się realne.

Na co zwracasz uwagę podczas wstępnych rozmów z klientami?

Zaczynamy zawsze od zapytania o datę ślubu, lokalizację i zakres dekoracji, jakim Państwo Młodzi są zainteresowani. Potem jest najważniejsza część: prosimy o opisanie, przedstawienie tego o czym Klienci marzą, co im się podoba a co nie, jakie kwiaty lubią, jaki styl jest im najbliższy. Pytamy też o takie rzeczy jak stylistyka sali czy suknia ślubna Panny Młodej – tak, żeby cała oprawa ślubu i wesela tworzyła spójną całość.

Zawsze staramy się w pierwszej kolejności słuchać. Zwykle po paru minutach rozmowy wiemy już mniej więcej o jakiej stylistyce Państwo Młodzi myślą. Czasami jest tak, że Pary Młode mają przygotowane już inspiracje od a do z i dokładnie wiedzą, czego chcą. Często jednak bardzo chętnie zdają się na nas. Opisują co lubią, jaki klimat jest im najbliższy i proszą o poradę, co sprawdzi się najlepiej. Zawsze staramy się przedstawić parę możliwości, propozycji. Dzięki dość długiej już działalności w tej branży znamy większość sal w Białymstoku i okolicach, dzięki czemu jesteśmy też w stanie podpowiedzieć, co dobrze sprawdza się na danej sali, a co nieszczególnie. Krótko mówiąc. To Państwo Młodzi decydują o tym, czy potrzebują naszej porady czy też nie. To ich dzień, więc ich zdanie jest tutaj najważniejsze.

Co zrobić, aby jak najlepiej dobrać kwiaty do uroczystości?

Zwykle jest tak, że kwiaty wybierane są na stosunkowo późnym etapie przygotowań. Wybrana jest już data, sala czy też sukienka Pary Młodej. Naszym zdaniem najlepiej jest kiedy całość oprawy florystycznej jest kontynuacją stylistyki sali, sukni Panny Młodej i wszelkich innych dodatków. Warto też wybierać kwiaty sezonowe – dostępne w danej dacie ślubu.

A na deser rada…

Warto znaleźć specjalistę, z którym złapiecie “vibe”, wspólny język. Po rozmowie z którą na myśl o dekoracjach ślubnych poczujecie spokój i pewność, a nie zdenerwowanie. Warto też przejrzeć zdjęcia wcześniejszych realizacji i upewnić się, że faktycznie przedstawiają prace danej pracowni czy kwiaciarni.

Dane kontaktowe:

I doszliśmy do końca! Oto TOP SZÓSTKA. Wszystkie Panie zajmują się pracą z zaangażowaniem, a ich pasją są: dekoratorstwo oraz florystyka. Białystok oferuje wiele studiów i pracowni, jednak mam wrażenie, że moja TOP-ka może być zdecydowanie pomocna przy wyborze. A tymczasem życzę Wam wspaniałych decyzji i cudownych imprez, naturalnie! A skoro jesteśmy przy naturalności, niech piękne kwiaty zostaną w Waszych myślach. Dobrego dnia!

Może zainteresuje Cię również:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *